REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Allegro połączy nas w rodziny. Łatwiej będzie naciągnąć rodzica na nowy gadżet

Grupa rodzinna Allegro to nowy mechanizm, który niebawem ma zadebiutować na jednej z największych polskich platform e-handlowych. Ułatwi kontrolowanie i wykonywanie zakupów w rodzinie – choć nie pozbawi poszczególnych jej członków prywatności.

15.03.2021
15:35
Grupy rodzinne na Allegro. Wystartują pod koniec kwietnia
REKLAMA

W ramach jednego gospodarstwa domowego z bardzo wielu różnych możliwych względów nie wszyscy mają pełen i nielimitowany dostęp do zakupów na Allegro. Dzieci mogą mieć, na przykład, karty prepaidowe z dość ograniczonym budżetem na wydatki. Z kolei starsi członkowie rodziny nie zawsze chcą się uczyć obsługi e-płatności, woląc prosić młodszych o pomoc za każdym razem, gdy jest to konieczne.

REKLAMA

Takich przykładów dobrowolnie wprowadzonych ograniczeń jest dużo więcej. Z myślą o takich rodzinach Allegro szykuje nową funkcję na swojej platformie, która nazywać się będzie Grupa rodzinna. Jej pełna funkcjonalność nie jest jeszcze znana – ale już dziś Allegro uchyla pierwszy rąbek tajemnicy.

Grupa rodzinna na Allegro pozwoli na łatwe proszenie głowy rodziny o zakup danego produktu.

Grupa rodzinna ma pojawić się na Allegro od 26 kwietnia. Pozwoli ona na łączenie kont w rzeczone grupy. Będzie można łączyć zarówno już istniejące konta na Allegro, jak i zakładać nowe specjalnie z myślą o wspomnianej funkcji. Po co właściwie mielibyśmy to robić? Allegro ma o tym powiedzieć w nieodległej przyszłości – na dziś zapowiada pierwsze z udogodnień.

Będzie to opcja poproś o zakup. Członkowie grupy będą mogli jednym kliknięciem poprosić jej właściciela grupy o zakup. Jeśli zamówienie zostanie przez niego zaakceptowane, wówczas wybrany przez członka rodziny produkt zostanie opłacony, a przesyłka dotrze na jego adres. Będzie można też robić zakupy ze wspólnego konta. Choć każdy z rodziny zobaczy tylko swoje transakcje, pomijając te, które zlecone były przez opcję poproś o zakup.

REKLAMA

Allegro zapewnia, że trwają już ostatnie testy nowej usługi – a bliżej jej premiery poinformuje o kolejnych udogodnieniach. Czekamy zatem z niecierpliwością, jak na nowe automaty pocztowe od Allegro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA