1. SPIDER'S WEB
  2. Nauka
  3. Tech

TikToker niczym MacGyver. Zbudował okulary, które oślepiają kamery monitoringu

oślepiające okulary macgyver

Masz kilkadziesiąt złotych na boku i chcesz mieć okulary przeciwsłoneczne, które oślepią większość kamer monitoringu? Wystarczy oglądać MacGyvera. Sztuczka z serialu działa.

MacGyver to jeden z najbardziej popularnych seriali mojego dzieciństwa. Tytułowy bohater ma niezwykłą zdolność ratowania siebie z każdej opresji za pomocą przedziwnych przedmiotów, które ma pod ręką. Swego czasu popularne wręcz były żarty o MacGyverze, który zbuduje helikopter z zapałki, gumy do żucia i gumki recepturki.

Serial do najmądrzejszych z pewnością nie należał – jednak duża część sztuczek i trików wykorzystywanych przez głównego bohatera nie była zupełnie wyssana z palca. Pomysły MacGyvera, choć często wydawały się absurdalne i nierealne, w rzeczywistości często działały.

Serial się nie starzeje, a niedawno doczekał się remake’u. Pewien TikToker postanowił sprawdzić, czy oślepiające kamery okulary MacGyvera działają.

Sztuczka z serialu brzmi całkiem prosto. Wystarczy zainstalować w okularach LED-y, by kamery przemysłowe wykorzystywane do monitoringu nie były w stanie zarejestrować twarzy ich posiadacza. Dla zwykłego obserwatora MacGyver nie wzbudza żadnych podejrzeń – ot kolejny przechodzień w okularach. Jednak w obiektywie kamery przemysłowej zamiast jego twarzy widać tylko jasną plamę.

Andi Aston, cieszący się dużą popularnością TikToker, postanowił sprawdzić czy to prawda – czy też scenarzystów serialu nieco poniosło. Kupił okulary, malutki akumulatorek i LED-y. Pierwsza próba? Sukces umiarkowany. Druga próba zakończyła się pełnym sukcesem. Kupienie diod o większej mocy faktycznie całkowicie oślepia kamery przemysłowe.

@andipdx

Should I continue this series?

♬ original sound - Andi Aston

Sztuczka zabawna – choć potencjalnie niebezpieczna. Okazuje się bowiem, że wystarczy kilkadziesiąt złotych by całkowicie zmylić monitoring wizyjny nie wzbudzając przy tym żadnych podejrzeń. Cały materiał znajdziecie na profilu tiktokowym Astona.