REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowy Office 2021 bez abonamentu. Płacisz raz i korzystasz, ile chcesz

Office już od długiego czasu jest oferowany jako usługa w ramach abonamentu Microsoft 365. Nie wszyscy klienci jednak akceptują te zmiany – dla nich Office nadal jest oferowany w klasycznej formie. A niedługo nowa wersja: Office 2021.

19.02.2021
11:39
Nowy Office 2021 bez abonamentu. Płacisz raz i korzystasz, ile chcesz
REKLAMA

Microsoft kocha usługi – i wygląda na to, że kochają je również jego klienci. Od czasu wprowadzenia Office’a 365 (dziś: Microsoft 365) użytkownicy stopniowo przesiadają się na model abonamentowy. Nawet pomimo tego, że prosty rachunek szybko wykaże, że w modelu subskrypcyjnym w efekcie płacimy większe kwoty, niż gdybyśmy jednorazowo wyłożyli gotówkę. Tyle że klienci firmowi lubią niskie, stałe i przewidywalne opłaty, bo łatwiej im je księgować. Z kolei konsumentom również łatwiej płacić miesięcznie kilkanaście złotych, zamiast jednorazowo wyłożyć ich setki.

REKLAMA

Dodatkowo, Microsoft 365 oferuje użytkownikom większą funkcjonalność od tradycyjnego Office’a. Aplikacje Microsoft 365 co miesiąc otrzymują dodatkowe funkcje, podczas gdy Office otrzymuje wyłącznie łatki bezpieczeństwa i stabilności. Pudełkowy Office pozbawiony jest też dodatkowych usług online - w tym terabajta przestrzeni na OneDrive czy darmowych minut na połączenia z telefonią komórkową i tradycyjną w ramach usługi Skype.

Klient ma jednak zawsze rację. Dla tradycjonalistów nadal oferowany jest Office. Już niedługo w wersji Office 2021.

Office 2021 pojawi się w drugiej połowie bieżącego roku i zawierać będzie wszystkie aktualizacje, jakie do tej pory trafiły do aplikacji Microsoft 365. Składać się będzie na aplikacje Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Publisher, Access i OneNote – choć niektóre edycje pozbawione będą trzech ostatnich aplikacji. Office 2021 będzie zgodny z systemami operacyjnymi Windows oraz macOS. Osoby, które zdecydują się na jego zakup, mogą liczyć na pięcioletnie wsparcie techniczne w formie ewentualnych bugfixów i łatek bezpieczeństwa.

Ceny jeszcze nie są znane, ale można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że będą identyczne jak w przypadku Office’a 2019. Na dziś sklep Microsoftu listuje Office’a Home & Student 2019 w cenie 640 zł i Office’a Home & Business 2019 w cenie 1300 zł.

Dla porównania, Microsoft 365 Personal to wydatek 300 zł rocznie, Microsoft 365 Family 430 zł rocznie, zaś Microsoft 365 Business Basic, Microsoft 365 Business Standard i Microsoft 365 Business Premium to wydatek, odpowiednio, 4,2 euro, 10,5 euro i 16,9 euro za użytkownika miesięcznie przy zobowiązaniu rocznym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA