REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jest nowy hotfix 1.12 dla Cyberpunka 2077. Gracze nie muszą się już obawiać luki w zabezpieczeniach

Gra Cyberpunk 2077 otrzymała właśnie pomniejszą aktualizację oznaczoną numerem 1.12. Dzięki niej zamknięta zostaje luka w zabezpieczeniach, za sprawą której komputer gracza mógł stać się obiektem ataku.

05.02.2021
15:28
Nowy hotfix 1.12 dla Cyberpunka 2077 naprawia lukę
REKLAMA

Graczy liczących na zasadnicze, szeroko zakrojone poprawki do gry Cyberpunk 2077 muszę nieco rozczarować. Najnowszy hotfix 1.12 został poświęcony bezpieczeństwu oraz zabezpieczeniom. Dzięki niemu gracze na komputerach osobistych nie muszą się już obawiać ataku podczas korzystania z powiększającego się katalogu modów do gry.

REKLAMA

Hotfix 1.12 łata lukę w zabezpieczeniach gry Cyberpunk 2077, mogącą powodować utratę dostępu do PC.

 class="wp-image-1585709"

Wcześniej sprawę wzięli w swoje ręce członkowie społeczności, najpierw odkrywając błąd zabezpieczeń, a później znajdując sposób na jego wyeliminowanie. Wystarczyła zmiana liczbowego parametru jednego z plików gry. Cyberpunka 2077 zabezpieczył ponadto popularny mod Cyber Engine Tweaks, stanowiący bazę wyjścia dla innych modyfikacji wykorzystywanych przez graczy na komputerach osobistych.

Teraz CD Projekt RED wdraża oficjalną aktualizację, definitywnie rozwiązującą problem bezpieczeństwa. Co za tym idzie, po instalacji hotfixa 1.12 gracze nie muszą się dalej obawiać, że wykorzystanie modyfikacji oraz cudzych stanów zapisu będzie otwierało niebezpieczną furtkę do ataku na ich komputery. Mimo tego podkreślamy, że wciąż powinniśmy instalować modyfikacje wyłącznie z zaufanych źródeł, np. platformy Nexus.

Gracze wciąż czekają, aż Cyberpunk 2077 otrzyma naprawczą aktualizację o numerze 1.2.

REKLAMA

Poprzednia zapowiadana przez kierownictwo CD Projektu większa aktualizacja - 1.1 - nie przyniosła tylu pozytywnych zmian, na ile miała nadzieję społeczność graczy. Co więcej, łatka powodowała dodatkowe problemy, zmuszając ekipę CDP RED do produkcji natychmiastowych hotfixów. Dlatego fani liczą, że tworzona od jakiegoś czasu aktualizacja 1.2 będzie większa, lepsza i znacząco zmieni oblicze długo oczekiwanej gry.

Aktualizacja 1.2 ma za zadanie m.in. odczuwalnie zwiększyć jakość grania w Cyberpunka 2077 na konsolach minionej generacji: XONE oraz PS4. Polskiej produkcji przydałyby się jednak odważne zmiany sięgające samej mechaniki. Cyberpunk 2077 zyskałby bardzo wiele, gdyby do gry zaimplementowano system policyjnych patroli i pościgów z prawdziwego zdarzenia, zoptymalizowano system tworzenia przedmiotów, a także popracowano nad sztuczną inteligencją napotykanych przeciwników.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA