REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Brexit zmiótł roam like at home, ale Play wprowadza promocję na roaming w Wielkiej Brytanii

Play nie planuje zdzierać pieniędzy z Polaków przebywających na Wyspach. Fioletowy telekom wprowadza promocyjne ceny dla osób podróżujących do Wielkiej Brytanii.

29.01.2021
21:11
play roaming anglia uk brexit pakiety promocja
REKLAMA

Z początkiem roku Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską. Oznacza to, że osoby przebywające w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej, nie mogą korzystać z dobrodziejstw roam like at home. Ten przepis zapewnia obywatelom całej Wspólnoty z usług telefonii komórkowej na terenie wszystkich wchodzących w jej skład państw tak jak u siebie.

REKLAMA

Z powodu brexitu polscy operatorzy telefonii komórkowej nie muszą już stosować roam like at home, gdy ich abonenci przebywają w Wielkiej Brytanii i pojawiły się nowe cenniki odzwierciedlające tę zmianę. Orange i Plus jako pierwsze ogłosiły jednak start promocji, dzięki którym ich klienci nadal mogą korzystać z usług na preferencyjnych warunkach. Teraz dołącza do nich Play.

Wielka Brytania i telefon w Play

W przypadku Play kraje składające się na Zjednoczone Królestwo również trafiły poza roamingową strefę Euro, ale operator postanowił wprowadzić specjalną promocję, która umożliwi wykonywanie i odbieranie połączeń, wysyłanie wiadomości SMS/MMS oraz łączenie się z internetem w lepszych cenach. Nowe zasady nie wchodzą jednak w życie od razu, a dopiero 1 marca 2021 r.

Promocja obejmująca Wielką Brytanię i Gibraltar nie działa co prawda na takich samych zasadach, jak roam like at home, ale za minutę rozmowy zapłacimy nie 5 zł, tylko 29 gr. SMS-y z kolei nie kosztują już 2 zł od sztuki, tylko 0,29 zł. W przypadku wiadomości MMS opłata również wynosi 0,29 zł. Jeśli chodzi o internet mobilny, to płacić będziemy 29 zł za 1 GB.

Nowy cennik usług w roamingu w Play dla Wielkiej Brytanii

REKLAMA

Nowa promocja dotyczy wszystkich nowych klientów oraz tych, którzy „podpisali umowę z Play z cennikiem zawierającym informację o traktowaniu Wielkiej Brytanii jak kraj Strefy 1 po opuszczeniu Unii Europejskiej”. Play podaje, że mowa o taryfach indywidualnych wprowadzonych od czerwca 2019 r. oraz taryfach biznesowych obowiązujących od listopada 2020 r.

Oprócz tego w drugiej połowie marca zmienia się stawki dla klientów w ramach oferty prepaid. W ich przypadku rozmowy i SMS-y w roamingu w Wielkiej Brytanii rozliczane będą tak samo jak te wykonane w kraju zgodnie z cennikami ofert na kartę. Internet będzie kosztował 29 zł za 1 GB w każdej taryfie. Promocja aktywowana będzie automatycznie i nie trzeba samemu nic robić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA