REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Na polskich ulicach zrobi się tłoczno. Aliexpress chce stworzyć konkurencję dla Paczkomatów

Na ulicach polskich miast może niedługo zrobić się tłoczno za sprawą nowych automatów do odbierania paczek. Konkurencję dla Paczkomatów od InPostu oprócz rodzimego Allegro szykuje Alibaba, która chce jest stawiać z myślą o Aliexpress.

19.01.2021
11:53
alibaba aliexpress automaty paczkomaty
REKLAMA

Już blisko dwa lata temu liczba Paczkomatów na terenie kraju była większa niż placówek Poczty Polskiej, ale InPost nie zwalnia tempa. Podczas gdy tych ostatnich mamy w kraju niecałe 5 tysięcy, tak automatów do obierania paczek InPost postawił już ponad dwa razy tyle, a tylko w ubiegłym roku ich liczba wzrosła aż o 66,7 proc. Niedługo liczba tego typu urządzeń na ulicach polskich miast może się powiększyć nawet kilkukrotnie.

REKLAMA

InPost może mieć trzech poważnych konkurentów dla swoich Paczkomatów

Jedną z firm, która planuje postawienie własnych automatów, jest Allegro, które najwyraźniej chce pozbyć się w ten sposób pośrednika. Oprócz tego swoje własne automaty chce stawiać Poczta Polska. Rodzima platforma e-commerce oraz spółka skarbu państwa zajmująca się dostawami listów i przesyłek nie są jednak jedynymi podmiotami, która planuje podobny ruch.

Wszystko wskazuje na to, że na podobny krok chce się zdecydować chińska firma Alibaba, o czym informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Jak na razie firma nie potwierdza oficjalnie planów budowania sieci automatów do obierania paczek w Polsce, ale taki rozwój wydarzeń sugeruje ogłoszenie, które pojawiło się w serwisie LinkedIn.

Alibaba też chce mieć swoje automaty do odbioru paczek. Trafiałyby tu paczki z Aliexpress

REKLAMA

Chiński gigant poszukuje na stanowisko menedżerskie kogoś, kto ma dwuletnie doświadczenie w zarządzaniu siecią sklepów, marketów albo nieruchomości ze znajomością angielskiego i polskiego, a posługiwanie się chińskim byłoby dodatkowym atutem.

Jednym z obowiązków takiej osoby byłby rozwój „lokalnej sieci automatów” w imieniu Alibaby z myślą o Aliexpress. To ostatnie sugeruje, że korporacja planuje stworzenie konkurencji dla Paczkomatów InPostu, które obsługują Amazon na naszym rynku. Na razie jest mowa o Warszawie, ale można rozsądnie założyć, że w wypadku sukcesu sieć automatów rozwinęłaby się również w innych miastach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA