REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Duża awaria internetu w Polsce. Klienci firm Vectra, Multimedia, Orange, Inea i Play zgłaszają problemy

Jeżeli korzystasz z usług takich dostawców Internetu jak Vectra i Multimedia, to istnieje spore ryzyko, że w tej chwili nie możesz połączyć się z siecią. Problemy zgłaszają także klienci Orange, Inei i Play.

07.12.2020
10:50
download-torrent-piractwo-internet
REKLAMA

O godzinie 9:00 na portalu Downdetector pojawiły się pierwsze zgłoszenia o problemach z dostępem do sieci wśród użytkowników firmy Multimedia. W ciągu godziny pojawiło się ich już ponad 400.

REKLAMA
 class="wp-image-1520087"

Multimedia Polska to dostawca usług multimedialnych: telewizji kablowej, internetu szerokopasmowego i mobilnego oraz telefonu stacjonarnego i mobilFon.

 class="wp-image-1520090"

Awaria w Vectrze

Pół godziny później problemy pojawiły się także wśród użytkowników Vectry. Awaria musi być dość poważna, bowiem w ciągu niecałej godziny brak dostępu do sieci zgłosiło już niemal 2000 osób z całego kraju.

 class="wp-image-1520078"

Należy tu jednak zauważyć, że Vectra to jeden z największych dostawców usług internetowych w kraju, przez co i liczba zgłoszeń powinna być większa.

 class="wp-image-1520075"
REKLAMA

Użytkownicy, którzy mają problemy wskazują, że problemem są adresy DNS obu operatorów. Vectra na Facebooku przyznaje, że mogą występować problemy w dostępie do usług i pracuje już nad rozwiązaniem problemu. Jak na razie nie ma żadnych informacji o przyczynach awarii.

Problemy zgłaszają także klienci Orange, Play i Inei, choć na razie skala problemy jest mniejsza.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA