REKLAMA

Sony może mieć już następcę technologii MicroLED. Oficjalne ogłoszenie na początku roku

Na kanale youtube’owym Sony Professional Solutions pojawił się klip promocyjny, przypominający o wszystkich przełomach firmy w branży wyświetlania obrazu. Ostatni etap to pierwsze wyświetlacze MicroLED. Kolejny mamy poznać na początku stycznia.

23.12.2020 18.26
lg microled
REKLAMA

Rynek wyświetlaczy podzielony jest aktualnie na dwa obozy: LCD/LED i OLED. Oba rodzaje matryc mają swoje wady i zalety: OLED oferuje dużo wyższy kontrast i precyzję, w zamian za niższą jasność i trwałość. Oba te światy mają połączyć matryce MicroLED, które mają być jasne, trwałe i również oferować tak zwany kontrast doskonały.

REKLAMA

MicroLED to jednak bardzo młoda technologia i na dodatek bardzo droga. Póki co wyświetlacze tego rodzaju oferowane są tylko na zamówienie w ramach współpracy B2B. Dopiero w przyszłym roku na rynku pojawić się ma pierwsze konsumenckie urządzenie wykorzystujące tę technikę – Samsung MicroLED. 110-calowy telewizor doskonały kosztuje skromne 550 tys. zł.

Sony przypomina, że i on pracuje nad MicroLED. A także zaprasza nas na pokaz tego, co będzie dalej.

Samsung poprzez wprowadzenie do konsumenckiej sprzedaży telewizora MicroLED stał się liderem wyścigu o popularyzację tej techniki. Nie jest jednak jej prekursorem. Zaawansowane prace nad MicroLED-ami prowadzi też LG, od dawna też w ofercie B2B ma je Sony. Firma właśnie o tym przypomniała za pośrednictwem oficjalnego kanału Sony Professional Solutions, a pod koniec klipu zaprosiła na pokaz tego, co będzie dalej.

REKLAMA

Dalej, czyli… co? Skoro mamy poznać kolejny przełom Sony w technologii wyświetlania, to zakładam, że chodzi o coś, co ma omawianego MicroLED-a zastąpić. Cóż to by mogło być? Niestety, nie mamy żadnych informacji, by móc na ten temat spekulować. Brak jakichkolwiek wycieków informacji jest na tyle nietypowy, że radziłbym ostudzić nieco entuzjazm. Jest równie prawdopodobne, że komunikat w spocie jest nieprecyzyjny i że chodzi o kolejny przełom, taki jak… kolejny przełomowy moduł MicroLED do zastosowań digital signage. Tym niemniej warto będzie się przekonać – konferencję zapowiedziano na 6 stycznia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA