REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nalewasz benzynę, podajesz kod, odjeżdżasz. W aplikacji Orlenu można płacić BLIK-iem

Użytkownicy aplikacji Orlen Vitay otrzymali właśnie dostęp do nowej funkcji. Od teraz w jej ramach będzie można się rozliczać za paliwo poprzez BLIK-a jednym kliknięciem.

29.12.2020
17:27
orlen blik
REKLAMA

Możliwość płatności za benzynę bez oddalania się od dystrybutora to świetne udogodnienie dla wszystkich kierowców. W przypadku sieci polskich stacji benzynowych Orlen służy do tego aplikacja Orlen Vitay, w której pojawiła się właśnie nowa funkcja ułatwiająca ten proces dla osób korzystających z BLIK-a. Łatwiej się chyba nie da.

REKLAMA

Od teraz, aby ułatwić klientom bezgotówkowe rozliczenia, w ramach Orlen Vitay dostępne jest rozwiązanie o nazwie One Click BLIK. Dzięki współpracy twórców tego standardu płatności oraz koncernu paliwowego podanie kodu BLIK wymagane jest tylko przy pierwszej płatności, a kolejne nie wymagają takiego potwierdzenia — wystarczy jedno kliknięcie przycisku w aplikacji.

Przedstawiciele koncernu Orlen przekonują, że płacenie za paliwo z poziomu aplikacji zapewnia nie tylko wygodę, ale zwiększa również bezpieczeństwo kierowców w dobie pandemii. Ten sposób rozliczania się sprawia, że nie trzeba oddalać się od pojazdu, a tym samym wchodzić w interakcję z kasjerem, a tym samym maleje ryzyko zakażenia się koronawirusem.

orlen blik platnosci class="wp-image-1545761"

Kto może skorzystać z płatności BLIK w Orlen Vitay?

Możliwość łatwego i wygodnego płacenia poprzez usługę BLIK na stacjach PKN Orlen spodoba się tym kierowcom, którzy nie mogą lub nie chcą podpinać do aplikacji w smartfonie swojej karty płatniczej. Skorzystać mogą z niego w dodatku klienci większości polskich banków. Wśród nich są udziałowcy Polskiego Standardu Płatności odpowiedzialnego za rozwój BLIK-a, czyli:

REKLAMA
  • Alior Bank;
  • Bank Millennium;
  • Santander Bank Polska;
  • ING Bank Śląski;
  • mBank;
  • PKO Bank Polski.

Usługę oferują również takie banki jak Getin Bank, Bank Pekao S.A, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, Nest Bank, Bank Pocztowy, a także Bank BPS oraz Bank SGB (w obu przypadkach wraz ze zrzeszonymi Bankami Spółdzielczymi). Oprócz tego w PSP udziały ma Mastercard, czyli jeden z dwóch przodujących dostawców kart płatniczych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA