REKLAMA

Xiaomi Mi Band 5 oficjalnie wjeżdża do Polski. W przedsprzedaży kupisz taniej

Miłośnicy kupowania produktów dobrych i tanich - Xiaomi was wzywa. Poznaliśmy polską cenę opaski Xiaomi Mi Band 5.

15.07.2020 13.52
Xiaomi Mi Band 5 oficjalnie w Polsce - znamy cenę i datę premiery
REKLAMA

Premiera opaski Xiaomi Mi Band 5 miała miejsce już kilka tygodni temu. Zdążyliśmy ją przez ten czas zamówić w Chinach, przetestować i porównać do Xiaomi Mi Band 4:

REKLAMA

Do tej pory nie znaliśmy tylko jej ceny w złotówkach. Zamawiając z Chin płaciliśmy za opaskę około 125 zł, a ile ta przyjemność kosztować będzie w oficjalnej polskiej dystrybucji?

Xiaomi Mi Band 5 - cena w Polsce

Jak podaje oficjalny profil Xiaomi na Facebooku, Xiaomi Mi Band 5 trafi do sprzedaży nad Wisłą w cenie 179 zł.

Zgodnie z przewidywaniami, europejska edycja opaski nie ma aktywnego NFC, choć kto wie, czy z czasem nie zostanie ono aktywowane, jeśli pojawi się operator, który byłby skłonny obsłużyć płatności na opasce chińskiego producenta.

Opaska trafi do sprzedaży 20 lipca o 9:00 i przez pierwszą dobę (lub do wyczerpania zapasów) będzie ją można kupić w Sklepie Xiaomi za 159 zł. Od 21 lipca cena wynosić będzie 179 zł.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic, czyli prawie AirPodsy za ułamek ceny

Argument o tym, że słuchawki prawdziwie bezprzewodowe są za drogie, właśnie został ostatecznie obalony.

Nowe słuchawki Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic (matko, kto im wymyśla ten nazwy…) oferują większość tego, co ich znacznie drożsi rywale, kosztując zaledwie ułamek ich ceny.

Wewnątrz każdej ze słuchawek znajdziemy pojedynczy przetwornik o średnicy 14,2 mm, zaś same słuchawki można obsługiwać panelem dotykowym - jak znacznie droższe modele.

Mi True Wireless Earphones 2 Basic mogą pracować na jednym ładowaniu do 5 godzin (20 godzin z doładowywaniem w etui) i są ładowane przez USB-C. Etui jest na tyle kompaktowe, że bez trudu wciśniemy je do kieszeni.

Tanie słuchawki Xiaomi mają też coś, co Xiaomi nazywa „ENC” - environmental noise cancelling, co w materiałach marketingowych ma zapewne sprawiać iluzję, jakoby słuchawki miały ANC - aktywną redukcję hałasu. Tego oczywiście nie ma, a ENC to po prostu redukcja dźwięków otoczenia podczas rozmowy telefonicznej.

Słuchawki potrafią za to automatycznie zatrzymać i wznowić odtwarzanie po wyjęciu ich z ucha.

Jeśli tylko macie uszy kompatybilne z homogenicznym designem tych słuchawek, będziecie mogli je kupić w sierpniu w cenie 39,99 euro. Na razie nie znamy ceny ani dostępności urządzenia w Polsce.

Najtańsze dobre smart TV na rynku. Do sprzedaży trafia Xiaomi Mi Stick TV

Podobnie jak Mi Band 5, tak i Mi Stick TV nie jest nowym produktem. Jego recenzję mogliście już przeczytać i obejrzeć na Spider’s Web.

Według Dawida Kosińskiego, który testował urządzenie, jest to najbardziej opłacalny tani smart TV na rynku. Malutki Mi Stick TV ma złącze HDMI do podłączenia do telewizora, a wewnątrz system Android TV, który umożliwia dostęp do szeregu aplikacji i platform VOD.

REKLAMA

Choć całość ma tylko 1 GB RAM-u, to po dokonaniu wstępnej konfiguracji pracuje bez większego problemu. Trzeba się tylko upewnić, że będziemy mieli jak Mi TV Sticka podłączyć do telewizora - jeśli wisi on na ścianie, a złącze HDMI nie jest skierowane w dół, może być to niemożliwe.

Do tej pory Mi TV Stick dostępny był wyłącznie z chińskiej dystrybucji. W sierpniu jednak trafi do Europy w cenie 39,99 euro. Nie znamy jeszcze polskiej ceny ani daty premiery nad Wisłą.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA