REKLAMA

Orange rusza ze swoim 5G. Oto lista urządzeń i taryf zgodnych z Hello5G

Zgodnie z zapowiedziami Orange uruchomił właśnie swoją sieć 5G. Wiemy już, jakie urządzenia otrzymały wsparcie Hello5G w pierwszej kolejności.

01.07.2020 09.28
orange 5G
REKLAMA

Pomarańczowy telekom co prawda jeszcze kilka miesięcy temu nie widział potrzeby uruchamiania sieci 5. generacji w paśmie wykorzystywanym uprzednio przez LTE, ale sytuacja na rynku się zmieniła. Ze względu na zawirowania związane z aukcją 5G już kilka tygodni temu Orange zapowiedział, że jego 5G na częstotliwości z pasma 2100 MHz ruszy w lipcu.

REKLAMA

Operator obietnicy dotrzymał, a Hello5G od Orange właśnie zaczęło działać.

Zgodnie z obietnicami abonenci wybranych ofert abonamentowych i planów firmowych mogą korzystać w Orange z sieci 5. generacji — oczywiście pod warunkiem, że znajdą się w jej zasięgu i będą dysponować kompatybilnym urządzeniem. Lista wspieranych sprzętów jest przy tym, podobnie jak u konkurencji, dość krótka.

Wśród sprzętów, które pozwolą skorzystać z 5G w Orange, znalazły się trzy smartfony marki Xiaomi (Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Lite oraz Xiaomi Mi 10 Pro), dwa telefony od Huaweia (Huawei P40 i Huawei P40 Pro) oraz dwa sprzęty innych marek (Motorola Edge, LG Velvet). Ich liczba ma oczywiście systematycznie rosnąć.

5G w Orange — dla kogo?

Posiadacze wymienionych wyżej urządzeń dostaną dostęp do 5G bez dodatkowych opłat po aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji, jeśli tylko będą mieli wykupioną odpowiednią taryfę. Niestety użytkownicy ofert typu Prepaid oraz Mix, a także abonenci Nju, muszą obejść się smakiem przynajmniej na razie.

W przypadku klientów indywidualnych wspierane są automatycznie Plan Mobilny 75 oraz abonament komórkowy w Orange Love Extra, a także Premium zakupione 12 marca 2020 r. lub później. W przypadku klientów biznesowych dostęp do Hello5G otrzymują zaś ci, którzy zdecydowali się na Plany Firmowe L lub XL po 24 lutego 2020 r.

Użytkownicy planu Firma mogą uzyskać dostęp do Hello5G w ramach usługi o nazwie 5G dla Firm, która wyceniona została na 9,9 zł (bez VAT) miesięcznie. Orange poinformował przy tym, że trwają obecnie prace nad uruchomieniem sieci 5. generacji dla klientów Orange Flex, ale abonenci muszą uzbroić się w cierpliwość.

A co z zasięgiem 5G w Orange?

Orange chwali się, że z 5G w paśmie 2100 MHz obejmuje swoim zasięgiem 6 mln osób w blisko 400 miejscowościach. Z większych miast operator wymienia takie jak Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Rzeszów oraz Kielce, do tego dochodzą także miasta Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

REKLAMA

Klienci taryf Plan Mobilny 75 oraz Orange Love Extra i Premium, którzy zdecydują się na aktywację 5G, otrzymają przy tym dodatkowy pakiet o wielkości 40 GB, aczkolwiek w przypadku pakietu Love konieczne będzie podpisanie aneksu do umowy. Nie będzie się to jednak wiązało ze zmianą kwoty miesięcznego zobowiązania.

Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska, chwali się, że żaden z konkurencyjnych telekomów nie oferuje obecnie tak dużego pokrycia zasięgiem sieci.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA