REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Operatorzy

Te smartfony skorzystają z sieci 5G w Orange

Wiemy już, jakie smartfony będą wspierały 5G u pomarańczowego operatora. Orange podzielił się listą urządzeń mobilnych, które są zgodnie z jego siecią 5. generacji, którą telekom nazywa Hello5G.

orange 5G lista smartfonow
REKLAMA

Już wszyscy polscy operatorzy oferują klientom sieć 5G w Polsce na częstotliwościach wykorzystywanych uprzednio rzez LTE. Oferta różni się jednak w zależności od telekomu w zasadzie pod każdym względem — zarówno w kwestii zasięgu, jak i objętych wsparciem sieci 5. generacji planów taryfowych, zgodnych urządzeń itp.

REKLAMA

W przypadku Orange’a i jego Hello5G, jeśli chodzi o wspierane urządzenia, na liście znajduje się już tuzin różnych telefonów. Nazwami poszczególnych modeli podzielił się dzisiaj w serwisie Twitter rzecznik tego operatora. Postanowiliśmy sprawdzić, co dokładnie oferują te sprzęty.

huawei-p40-pro-plus-1

Z siecią Hello5G potrafią łączyć się cztery smartfony z rodziny Huawei P40 z różnych półek cenowych. Każde z tych urządzeń cechuje się fantastycznym stosunkiem ceny do jakości pod kątem specyfikacji techniczne, ale trzeba pamiętać, że nowe urządzenia Huawei oparte są o Androida z Huawei Mobile Services.

Oznacza to, że na takich smartfonach jak Huawei P40, Huawei P40 Pro, Huawei P40 Pro+ i Huawei P40 Lite 5G nie ma dostępu do usług Google’a takich jak np. sklep Google Play. Klienci, którzy zdecydują się na zakup telefonu z Usługami Huawei, mogą jednak pobierać aplikacje ze sklepu Huawei AppGallery.

Motorola-Edge-jaki-smartfon-wybrac-2020

Ciekawą propozycją dla klientów Orange’a jest Motorola Edge. To ogromny, bo aż 6,7-calowy smartfony, którego odświeżany w 90 Hz ekran typu OLED wyświetla 2340 na 1080 pikseli, co przekłada się na proporcje 19,5:9 i ppi na poziomie 385 pikseli na cal.

Sercem tego urządzenia jest ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 765G (1x 2,4 GHz Kryo 475 Prime, 1x 2,2 GHz Kryo 475 Gold i 6x 1,8 GHz Kryo 475 Silver). Do tego dochodzi 4 GB lub 6 GB RAM-u. W urządzeniu znalazł się też dysk o pojemności 128 GB.

Motorola Edge oferuje do tego poczwórny główny aparat fotograficzny, pojedynczą kamerkę do zdjęć typu sejfie oraz akumulator o pojemności 4500 mAh. Czytnik linii papilarnych w tym modelu montowany jest z kolei w wyświetlaczu.

Xiaomi-Mi-10-recenzja-opinie-19

Kolejną serią urządzeń, która ma bardzo dobry stosunek do ceny, jest Xiaomi Mi 10, na którą składają się takie modele jak Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro i Xiaomi Mi 10 Lite. Również i w ich przypadku stosunek ceny do wybranych przez firmę podzespołów jest bardzo dobry, aczkolwiek nie aż tak jak w Huaweiu. Sprzęty marki Xiaomi mają jednak dostęp do usług Google’a.

LG-Velvet-opinie-9

Smartfon obsługujący sieć Hello5G pojawił się również w ofercie firmy LG. Velvet, bo o nim mowa, to kolejny ogromny, bo aż 6,8-calowy telefon o ultrapanoramicznych proporcjach. Jego ekran liczy sobie 2460 na 1080 pikseli.

Sercem urządzenia został ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 765G (1x 2,4 GHz Kryo 475 Prime, 1x 2,2 GHz Kryo 475 Gold i 6x 1,8 GHz Kryo 475 Silver), który wspiera 6 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej. Do tego dochodzi 128-gigabajtowy dysk.

Na pokładzie w LG Velvet znalazły się też potrójny aparat główny oraz pojedyncza kamerka do wideorozmów. Do tego dochodzi akumulator o pojemności 4300 mAh, który można ładować z mocą 25 W za pomocą kabla USB-C.

samsung galaxy s20 plus ultra 5g na abonament plus play t-mobile orange

Wśród smartfonów, które wspierają 5G od Orange’a, znalazły się dwa topowe telefony marki Samsung. Jednym z nich jest 6,7-calowy model o nazwie Galaxy S20 Plus 5G, a drugim jest najdroższy i największy telefon z całej linii Galaxy S20, czyli Galaxy S20 Ultra 5G.

sony-xperia-1-ii (28 of 28)
REKLAMA

O wsparcie dla sieci 5G w Polsce zadbała również firmy Sony. W jej najnowszym telefonie, który nazywany jest najlepszym smartfonem tej japońskiej firmy w historii, który cechuje wyjątkowy ekran o ultrapanoramicznych proporcjach 21:9, znalazł się układ Qualcomm Snapdragon 865, a razem z nim — odpowiedni moduł transmisji danych.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA