REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Najmniejszy iPhone 12 będzie murowanym hitem

iPhone 12 pojawi się aż w czterech wersjach, w tym w zupełnie nowym rozmiarze 5,4 cala. Ekran tego smartfona zobaczyliśmy właśnie na zdjęciach.

27.07.2020
15:31
Najmniejszy iPhone 12 w nowym rozmiarze na pierwszych zdjęciach
REKLAMA

Nowa seria iPhone’ów ma zadebiutować w tym roku z opóźnieniem, ale Apple szykuje aż cztery nowe smartfony. W tym roku zobaczymy dwa modele taniego iPhone’a 12 oraz dwa warianty droższego iPhone’a 12 Pro. Całość wygląda następująco:

REKLAMA
  • iPhone 12 z ekranem 5,4”, OLED (podwójny aparat),
  • iPhone 12 z ekranem 6,1”, OLED (podwójny aparat),
  • iPhone 12 Pro z ekranem 6.1”, OLED (potrójny aparat z sensorem ToF/lidarem),
  • iPhone 12 Pro z ekranem 6,8”, OLED (potrójny aparat z sensorem ToF/lidarem).

Bardzo ciekawie zapowiada się najmniejszy iPhone 12.

Ekran nowego iPhone 12 w rozmiarze 5,4 cala pojawił się na pierwszych zdjęciach. Jest naprawdę malutki.

 class="wp-image-1302640"

Mnogość modeli nowych iPhone’ów to ruch, który oddala Apple od filozofii rządzenia Steve’a Jobsa, ale z pewnością okaże się rynkowym sukcesem. iPhone XR, a później iPhone 11 to najchętniej kupowane smartfony nie tylko w ofercie Apple’a, ale też na całym rynku. Nie ma powodów by sądzić, że z tanim iPhone’em 12 będzie inaczej.

Tym bardziej, że będą aż dwa modele bazowego iPhone’a, przy czym mniejszy będzie zapewne jeszcze odrobinę tańszy. Tym razem oba mają mieć ekran OLED, co będzie dużym krokiem naprzód.

Niestety najmniejszy iPhone 12 może mieć sporą wadę.

Wiele wskazuje na to, że ten smartfon będzie miał po prostu za mały akumulator. Mniejszy rozmiar bryły przełoży się na mniejsze ogniwo. To wszystko idzie w parze z mniejszym ekranem, więc teoretycznie czas pracy może nie ucierpieć, ale wszyscy wiemy, jak to wygląda w praktyce u Apple’a.

Wystarczy spojrzeć na przykład nowego iPhone’a SE, który ma zawstydzająco krótki czas pracy, a według przecieków iPhone 12 z ekranem 5,4 cala ma mieć nawet odrobinę mniejszy akumulator! Jednocześnie będzie miał zdecydowanie większy ekran (5,4 cala kontra 4,7 cala).

REKLAMA

Na papierze nie wygląda to dobrze, ale jeśli akumulator będzie jedynym większym problemem taniego iPhone’a, to ten sprzęt i tak sprzeda się jak ciepłe bułeczki.

Według przecieków premiera nowych iPhone’ów ma nastąpić 2 października, a sprzęt ma być dostępny w sklepach tydzień później, od 9 października.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA