REKLAMA

Niespodziewanie pojawiła się opaska Xiaomi Mi Band 4 w wersji z NFC

Nowa wersja opaski Xiaomi pozwoli płacić zbliżeniowo w sklepach. Niestety na start z moduł NFC w Mi Band 4 skorzystają jedynie posiadacze kart Mastercard.

03.06.2020 17.17
Xiaomi-mi-band-4-premiera
REKLAMA
REKLAMA

Xiaomi jest jednym z liderów rynku technologii ubieralnej. Opaska fitnessowa z serii Mi Band znajduje swoich zwolenników na całym świecie, również w Polsce, i to nie bez powodu. Nie jest może najwytrzymalszym sprzętem z tej kategorii jaki można kupić, ale wszystkie wady rekompensuje jej wręcz śmiesznie niska cena na tle produktów konkurencji.

Nie oznacza to jednak, że opaska nie mogłaby być lepsza. Odbiorcy z pewnością by się ucieszyli, gdyby miała chip NFC. Ten podzespół pozwoliłby wykonywać płatności zbliżeniowe opaską bez wyciągania smartfona z kieszeni. To szalenie istotne w dobie pandemii, gdyż maski blokują czytniki twarzy w telefonach, a rękawiczki — skanery linii papilarnych.

Na szczęście Xiaomi Mi Band 4 z NFC już nadchodzi

Opaska w wariancie z modułem NFC była dostępna tylko w Chinach, ale właśnie trafiła niespodziewanie do sprzedaży w sklepie Xiaomi w Rosji. Na tamtym rynku urządzenie nosi nazwę Xiaomi Mi Smart Band 4 NFC, a model z oficjalnej rosyjskiej dystrybucji nosi oznaczenie kodowe MGW4059RU.

Rosjanie, którzy kupią ten konkretny model opaski Xiaomi Mi Band 4 NFC, będą mogli wgrać na nią swoją kartę płatniczą z pomocą aplikacji Mi Fit po wybraniu Rosji jako regionu. Jest przy tym jednak tylko jedno ograniczenie, które dotyczy wydawcy karty.

Xiaomi Mi Smart Band 4 NFC wspiera w Rosji wyłącznie karty Mastercard.

Posiadacze kart Visa muszą obejść się na razie smakiem, tak samo jak użytkownicy z Polski. Istnieje jednak szansa, że skoro Rosja ma już dostęp do opasek Xiaomi z NFC, to Mi Band 4 w tej wersji trafi w przyszłości również do naszego kraju. Pojawiły się bowiem informacje, że Xiaomi planuje wprowadzenie produktu w kolejnych krajach.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że dystrybutor opasek Xiaomi Mi Band NFC w Polsce nie przegnie z ceną. To akcesorium z rosyjskiej dystrybucji kosztuje bowiem 3990 rubli, co przekłada się na ok. 230 zł. To o ok. 35 proc. więcej niż wariant bez NFC.

REKLAMA

Wielkimi krokami nadchodzi również premiera opaski Mi Band 5 (również z NFC): „Szykuje się murowany hit. Premiera Xiaomi Mi Band 5 w czerwcu”.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA