REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Szykuje się murowany hit. Premiera Xiaomi Mi Band 5 w czerwcu

Szykujcie portfele - niebawem poczujecie przemożną chęć wyjęcia z nich kilku stówek. Poznaliśmy datę premiery opaski Xiaomi Mi Band 5.

01.06.2020
13:49
Xiaomi-mi-band-4-premiera
REKLAMA
REKLAMA

Opaski Xiaomi cieszą się w Polsce nawet nie powodzeniem, co wręcz kultem. I trudno się dziwić – taki Xiaomi Mi Band 4 kosztuje niespełna 150 zł, a spełnia funkcje smart- i fit- wystarczające znakomitej większości użytkowników.

Jej następca już od kilku miesięcy budzi spore emocje, bo ma w podobnie atrakcyjnej cenie zaoferować funkcje znane ze znacznie droższych opasek.

Xiaomi Mi Band 5 – premiera jeszcze w tym miesiącu

Chińska strona Xiaomi właśnie podała, iż w Państwie Środka najnowsza opaska zadebiutuje 11 czerwca. Nie znamy jeszcze daty premiery w Polsce, ale możemy się spodziewać, że nastąpi ona wkrótce po premierze w Chinach.

 class="wp-image-1157995"

Xiaomi Mi Band 5 – co nowego?

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, Xiaomi Mi Band 5 naprawdę może zatrząsnąć rynkiem opasek fitness.

Od strony konstrukcyjnej opaska będzie miała nowy, większy ekran, o przekątnej 1,2” z nowym zestawem cyfrowych tarcz.

Mi Band 5 ma również podnieść swoje możliwości fitnessowe, oferując śledzenie aż 11 dyscyplin, w tym pływania, yogi czy ćwiczeń na rowerze stacjonarnym. Wieść niesie, iż Mi Band 5 pozwoli również na zdalne sterowanie aparatem, choć nie wiadomo, czy będzie to działać tylko z telefonami Xiaomi, czy ze wszystkimi smartfonami z Androidem (iOS na takie cuda nie pozwala).

Najważniejszą zmianą, która naprawdę może wyróżnić Xiaomi Mi Band 5 na tle innych tego typu opasek, ma być obecność NFC do płatności zbliżeniowych. Do tej pory taka funkcja w Xiaomi Mi Band 4 była dostępna wyłącznie w Chinach, teraz ma działać globalnie.

Wielką niewiadomą pozostaje natomiast wygląd opaski, choć tu wielkich zmian nie należy się spodziewać. Xiaomi od lat trzyma się sprawdzonej formuły i nie sądzę, by firma ryzykowała zmianę w formacie, który tak dobrze się sprawdza i do którego przywykli użytkownicy.

REKLAMA

Nie znamy też ceny, ale zapewne drogo nie będzie. Nie spodziewam się, żeby było równie tanio, co teraz, ale jeśli tylko Xiaomi Mi Band 5 będzie kosztował mniej niż 200 zł, Polacy rzucą się tłumnie do sklepów.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA