REKLAMA

Xiaomi Mi Band 5 z płatnościami zbliżeniowymi i większym ekranem

Xiaomi Mi Band 5, najnowsza opaska popularnej serii fitnessowej, nadchodzi wielkimi krokami. Nowy Mi Band będzie wyposażony w NFC do płatności zbliżeniowych Google Pay, a także w większy ekran.

09.01.2020 17.35
xiaomi mi band 4 opaska sportowa 2
REKLAMA
REKLAMA

Xiaomi Mi Band 4 jest obecnie jedną z najchętniej kupowanych opasek fitnessowych na świecie. Najnowsze dane sprzedażowe (za trzeci kwartał 2019 r.) pokazują, że w segmencie urządzeń ubieralnych Xiaomi jest liderem rynku i wyprzedza nawet Apple. W trzecim kwartale użytkownicy kupili 12,2 mln opasek Xiaomi, co przekłada się na 27 proc. udziału rynkowego. Apple musi zadowolić się drugim miejscem (15 proc.), a później znajdują się Huawei, Fitbit, Samsung i pozostali producenci.

Nic w tym dziwnego, bo Xiaomi Mi Band 4 to jedna z najlepiej wycenionych opasek sportowych na rynku. Nie jest ona przesadnie rozbudowana, ale mierzy kroki, sprawdza tętno, rejestruje fazy snu, wyświetla powiadomienia ze smartfona, umożliwia sterowanie muzyką, a na dodatek działa ponad 3 tyg. na jednym ładowaniu. A przy tym wszystkim kosztuje w oficjalnej dystrybucji tylko 150 zł, przy czym można ją ściągnąć z Chin za niespełna 90 zł.

Xiaomi Mi Band 5 nadchodzi, a wraz z nią pełnoprawne płatności NFC.

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej przecieków na temat Xiaomi Mi Band 5. Poprzednie generacji debiutowały na przełomie maja i czerwca, więc można sądzić, że Mi Band 5 również zadebiutuje późną wiosną.

Według źródeł serwisu TizenHelp, opaska będzie wyposażona w moduł NFC, który tym razem będzie kompatybilny z Google Pay, a więc będziemy mogli płacić opaską zbliżeniowo nawet w Polsce. Xiaomi Mi Band 4 również ma NFC, ale działa ono tylko w Chinach.

 class="wp-image-953816"

Drugą nowością w Mi band 5 będzie większy ekran AMOLED o przekątnej 1,2 cala, podczas gdy obecna generacja ma 0,95 cala. Nowy ekran będzie też jaśniejszy niż w Mi Bandzie 4, co poprawi czytelność w słońcu. To dobra informacja, choć trzeba pamiętać, że już Mi Band 4 sprawdzał się w słońcu całkiem dobrze, a z pewnością o niebo lepiej od poprzednika. Ekran będzie oczywiście kolorowy i dotykowy.

Xiaomi Mi Band 5 ma kosztować mniej więcej tyle, ile Mi Band 4.

Nowa opaska ma kosztować w Chinach 179 juanów, czyli w prostym przeliczeniu 99 zł. Cena w Europie będzie z pewnością wyższa, ale powinna być porównywalna do obecnej generacji opasek. Mi Band 4 debiutował w cenie 169 juanów, co w oficjalnej polskiej dystrybucji przekłada się na 149 zł.

REKLAMA

Dodanie płatności zbliżeniowych do tak taniej opaski będzie świetnym ruchem. Jednocześnie warto podkreślić, że mowa tylko o obsłudze Google Pay, więc użytkownicy iPhone’ów posługujących się Apple Pay nie skorzystają z takiej formy płatności. Na razie nie wiemy też, czy opaska będzie umiała obsłużyć płatności HCE z androidowych aplikacji bankowych, które nie korzystają z Google Pay.

Xiaomi Mi Band 5 zapowiada się na wielki hit, a pamiętajmy, że rynek urządzeń ubieralnych rośnie. W 2020 r. ma osiągnąć 52 mld dol., a w 2021 r. 62,99 mld dol. Zainteresowanie użytkowników rośnie więc w bardzo dużym tempie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA