REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Hive wraca na ulice, ale bez własnej aplikacji. Hulajnogi zamówisz teraz we FreeNow

Hulajnogi elektryczne sieci Hive wracają na ulicę i to w nowych barwach, ale zapomnijcie o dedykowanej im aplikacji. Wypożyczycie je teraz bezpośrednio we FreeNow.

01.06.2020
18:55
hive free now elektryczne hulajnogi na minuty wynajem czerwone 3
REKLAMA
REKLAMA

Hive to jeden z wielu operatorów sieci elektrycznych hulajnóg działających w Polsce, który podobnie jak reszta miał spory problem. Ze względu na trwającą pandemię sprzęt wypożyczany na minuty za pomocą aplikacji zamknięty był od miesięcy na cztery spusty w magazynach.

Czas oczekiwania na powrót hulajnóg elektrycznych na chodniki polskich miast dobiega jednak końca. Operator floty Hive w dodatku właśnie ogłosił, że wcale nie próżnował w ostatnich tygodniach i poświęcił czas podczas lockdownu na przygotowanie pojazdów w nowym kolorze.

hive free now elektryczne hulajnogi na minuty wynajem czerwone 3 class="wp-image-1158517"

Hulajnogi elektryczne Hive są teraz czerwone

Ta barwa zastąpiła wykorzystywany wcześniej przez firmę żółty kolor. Związane jest to z wykupieniem Hive przez grupę inwestorską Daimlera i BMW, czyli właścicieli marki FreeNow (a więc dawnego MyTaxi). Czerwona barwa hulajnóg pozwala na zachowanie spójności pomiędzy różnymi brandami w ramach grupy.

Znana już Polakom marka w przypadku hulajnóg jednak nie znika. Pojazdy nadal mają znane już klientom logo na obudowie, ale obok niego znalazł się jednak teraz dopisek „only on FreeNow”, gdyż zmienia się sposób, w jaki opłaca się przejazdy. Konta użytkowników Hive zostają usunięte, podobnie jak sama aplikacja.

Wynajem hulajnóg Hive odbywać się teraz będzie wyłącznie z poziomu FreeNow.

Dzięki temu w jednej aplikacji można zamówić zarówno przejazd samochodem z kierowcą, jak i wypożyczyć hulajnogę. Działa to na podobnej zasadzie co w przypadku Ubera, który w swojej aplikacji zintegrował z kolei hulajnogi obsługiwane przez firmę Lime (aczkolwiek w tym przypadku osobna aplikacja nie zniknęła).

hive free now elektryczne hulajnogi na minuty wynajem czerwone 3 class="wp-image-1158514"

To, co jednak najważniejsze, czyli cennik, pozostaje bez zmian. Klienci dalej będą płacić 3 zł za odblokowanie hulajnogi Hive, a do tego dochodzi opłata w wysokości 50 gr za minutę jazdy. Trzeba też pamiętać, że użytkowników obowiązują „zasady bezpieczeństwa względem koronawirusa”.

REKLAMA

W pierwszej kolejności czerwone hulajnogi Hive pojawią się na chodnikach Wrocławia, gdzie udostępnione zostanie 300 takich pojazdów. W następnej kolejności FreeNow pozwoli na ich wynajęcie w takich miastach jak Kraków i Gdańsk, a następna na liście jest Warszawa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA