REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Technologie
  4. Tech

Hulajnogi wjechały do aplikacji do zamawiania taksówek. Od teraz Hive w Free Now

Free Now zaoferuje klientom elektryczne hulajnogi. Partnerem firmy został Hive.

free now hive hulajnoga elektryczna
REKLAMA
REKLAMA

myTaxi zmieniło się we Free Now nie bez powodu. Po wykupieniu przez BMW i Daimlera firma stała się czymś więcej niż platformą do zamawiania taksówek. Za pośrednictwem aplikacje można zamówić teraz nie tylko kurs z licencjonowanym taksówkarzem, ale również z kierowcami w prywatnych samochodach, którzy wożą ludzi bez licencji w ramach tańszej usługi Free Now Lite.

To jednak nie koniec zmian. Free Now ma spore ambicje i nazywa siebie teraz „multi-platformą mobilności miejskiej”. Do taksówek oraz zwykłych samochodów w aplikacji dołączyły właśnie hulajnogi elektryczne. Firma nie miała jednak zamiaru rozwijać własnej sieci od zera. Zamiast tego zdecydowała się na partnerstwo z przedsiębiorstwem, które jest rozpoznawalne w polskich miastach.

Free Now łączy się z Hive

O tym, że integracja Hive we Free Now będzie miała miejsce, wiadomo było już od wakacji. Pilotaż odbył się w ubiegłym tygodniu w Krakowie. Teraz hulajnogi elektryczne można namierzać z poziomu aplikacji w innych polskich miastach, czyli w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Katowicach. Do tego dochodzą miasta zagraniczne takie jak Lizbona, Braga i Wiedeń.

free now hive hulajnoga elektryczna aplikacja class="wp-image-1054363"

Dzięki temu użytkownicy, którzy potrzebują szybko przemieścić się z punktu A do B, będą mogli najpierw uruchomić aplikację Free Now, a dopiero potem zdecydują, z którego środka transportu chcą skorzystać - auta czy hulajnogi. Sprawdzi się to pewnie dopiero na wiosnę i przede wszystkim na małych dystansach, ale z pewnością ucieszy to użytkowników.

Do skorzystania z hulajnogi elektrycznej Hive wystarczy konto Free Now

Nie trzeba instalować już osobnej aplikacji, zakładać konta i podawać danych karty płatniczej. Wystarczy zeskanować kod QR aparatem w telefonie. Może to zachęcić ludzi, którzy korzystali wcześniej z myTaxi, a teraz korzystają ze Free Now, ale do tej pory omijali stojące na chodnikach swoich miast hulajnogi szerokim łukiem, bo nie chcieli instalować kolejnego programu.

REKLAMA

Z poziomu aplikacji Free Now można też namierzyć najbliższą wolną hulajnogę oraz wyświetlić lokalizację okolicznych na mapie. Firmy nie mają przy tym zamiaru wymuszać na użytkownikach korzystania z jednej aplikacji, a program do obsługi wyłącznie hulajnóg Hive nie znika ze sklepów z aplikacjami. W obu przypadkach ceny mają być jednak identyczne.

Warto przy tym nadmienić, że Free Now nie jest pierwszą firmą oferującą program do zamawiania kursów w samochodach, która na polskim rynku integruje elektryczne hulajnogi. Wiele miesięcy temu w aplikacji Uber zawitała opcja namierzania tych od Lime’a.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA