REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Hulajnogi wjechały do aplikacji do zamawiania taksówek. Od teraz Hive w Free Now

Free Now zaoferuje klientom elektryczne hulajnogi. Partnerem firmy został Hive.

10.12.2019
13:22
free now hive hulajnoga elektryczna
REKLAMA
REKLAMA

myTaxi zmieniło się we Free Now nie bez powodu. Po wykupieniu przez BMW i Daimlera firma stała się czymś więcej niż platformą do zamawiania taksówek. Za pośrednictwem aplikacje można zamówić teraz nie tylko kurs z licencjonowanym taksówkarzem, ale również z kierowcami w prywatnych samochodach, którzy wożą ludzi bez licencji w ramach tańszej usługi Free Now Lite.

To jednak nie koniec zmian. Free Now ma spore ambicje i nazywa siebie teraz „multi-platformą mobilności miejskiej”. Do taksówek oraz zwykłych samochodów w aplikacji dołączyły właśnie hulajnogi elektryczne. Firma nie miała jednak zamiaru rozwijać własnej sieci od zera. Zamiast tego zdecydowała się na partnerstwo z przedsiębiorstwem, które jest rozpoznawalne w polskich miastach.

Free Now łączy się z Hive

O tym, że integracja Hive we Free Now będzie miała miejsce, wiadomo było już od wakacji. Pilotaż odbył się w ubiegłym tygodniu w Krakowie. Teraz hulajnogi elektryczne można namierzać z poziomu aplikacji w innych polskich miastach, czyli w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Katowicach. Do tego dochodzą miasta zagraniczne takie jak Lizbona, Braga i Wiedeń.

free now hive hulajnoga elektryczna aplikacja class="wp-image-1054363"

Dzięki temu użytkownicy, którzy potrzebują szybko przemieścić się z punktu A do B, będą mogli najpierw uruchomić aplikację Free Now, a dopiero potem zdecydują, z którego środka transportu chcą skorzystać - auta czy hulajnogi. Sprawdzi się to pewnie dopiero na wiosnę i przede wszystkim na małych dystansach, ale z pewnością ucieszy to użytkowników.

Do skorzystania z hulajnogi elektrycznej Hive wystarczy konto Free Now

Nie trzeba instalować już osobnej aplikacji, zakładać konta i podawać danych karty płatniczej. Wystarczy zeskanować kod QR aparatem w telefonie. Może to zachęcić ludzi, którzy korzystali wcześniej z myTaxi, a teraz korzystają ze Free Now, ale do tej pory omijali stojące na chodnikach swoich miast hulajnogi szerokim łukiem, bo nie chcieli instalować kolejnego programu.

REKLAMA

Z poziomu aplikacji Free Now można też namierzyć najbliższą wolną hulajnogę oraz wyświetlić lokalizację okolicznych na mapie. Firmy nie mają przy tym zamiaru wymuszać na użytkownikach korzystania z jednej aplikacji, a program do obsługi wyłącznie hulajnóg Hive nie znika ze sklepów z aplikacjami. W obu przypadkach ceny mają być jednak identyczne.

Warto przy tym nadmienić, że Free Now nie jest pierwszą firmą oferującą program do zamawiania kursów w samochodach, która na polskim rynku integruje elektryczne hulajnogi. Wiele miesięcy temu w aplikacji Uber zawitała opcja namierzania tych od Lime’a.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA