1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Plus wprowadza do oferty nowe urządzenia obsługujące łączność 5G

Plus wprowadza do oferty nowe urządzenia obsługujące łączność 5G
190 interakcji
dołącz do dyskusji

Jak powiedzieli, tak zrobili. Plus rozszerzył portfolio sprzętów obsługujących łączność 5G w swojej ofercie.

Dotychczas klienci Plusa, którzy chcieli skorzystać z łączności 5G i nabyć urządzenie u operatora, mogli wybrać tylko Huaweia. Konkretnie – modele Mate Xs oraz P40 i P40 Pro, które, jak wiemy, nie mają zainstalowanych usług Google’a. Dla wielu osób to sam w sobie wystarczający powód, by nawet na nie nie spojrzeć.

Na początku maja operator w rozmowie ze Spider’s Web przyznał, że oferta wymaga rozbudowania i że można się tego spodziewać w niedalekiej przyszłości.

– W najbliższym czasie pojawią się smartfony kilku czołowych producentów z Usługami Google Play. Wejdą też do sprzedaży nowe modele routerów – odpowiada nam na pytanie o przyszłe oferty Łukasz Krzeski, kierownik zespołu promocji i public relations właściciela sieci Plus.

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Dziś Plus rozszerza portfolio sprzętów obsługujących 5G.

5G w Plusie – jaki telefon wybrać?

Do wspomnianych wyżej Huaweiów dołączyła właśnie Motorola Edge. Najnowszy smartfon Motoroli napędza procesor Qualcomm Snapdragon 765 z modemem 5G, więc jest ona gotowa na odbiór sieci najnowszej generacji.

Jest to też – tak po prostu – fantastyczny smartfon, którego jedyną istotną wadą jest przeciętny aparat. Więcej o Motoroli Edge dowiecie się z naszej recenzji:

W ofercie abonamentowej Plusa Motorolę Edge możemy nabyć za 299 zł na start i np. 36 rat po 75 zł. Do tego trzeba oczywiście dobrać odpowiednią taryfę, by móc się cieszyć z łączności 5G.

Najtańsza z nich kosztuje 70 zł/mies. z pakietem internetu 24 GB/mies. oraz Tidalem, lub HBO Go, lub pakietem Ipla Sport Premium w cenie, na cały czas trwania umowy.

Kolejny pakiet kosztuje 75 zł miesięcznie, ale za to oferuje znacznie większy pakiet danych – aż 72 GB/mies. Przy super–szybkiej łączności 5G będziemy się przegryzać przez gigabajty bardzo szybko, więc warto ich mieć pod ręką jak najwięcej.

W ramach pakietu smartDOM do powyższych pakietów można też dokupić nawet 3 kolejne karty SIM z pakietem internetowym 100 GB/mies.

5G w domu – Plus wprowadza do oferty router stacjonarny.

Jeśli chcemy skorzystać z łączności 5G w ramach umowy na internet mobilny w domu, od teraz możemy nabyć w Plusie urządzenie Huawei 5G CPE Pro 2, z procesorem Balong 5000.

Do routera możemy podłączyć nawet 64 urządzenia i obsługuje on szybką sieć bezprzewodową Wi–Fi 6. Potencjalnie może on zagwarantować prędkość transmisji na poziomie nawet 3,6 Gb/s.

Urządzenie kupimy za złotówkę na start i np. 36 rat po 55,5 zł. Klienci indywidualni i biznesowi mogą do niego dobrać ofertę internetu mobilnego za 70 zł, z pakietem 100 GB miesięcznie.

5G w Plusie – gdzie skorzystamy?

Oczywiście łączność 5G w naszym kraju dopiero się rozwija i na razie dostęp do niej mają tylko niektórzy użytkownicy.

W chwili pisania tego tekstu 5G dostępne jest w 7 miastach w Polsce: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie oraz Wrocławiu.

Decydując się na 5G w Plusie możemy na razie liczyć na prędkości rzędu 600 Mb/s. W miarę jak infrastruktura sieci będzie się rozrastać, możemy się spodziewać zarówno większych prędkości internetu, jak i szerszego pokrycia zasięgiem na terenie całego kraju.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.