REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Plus wprowadza do oferty nowe urządzenia obsługujące łączność 5G

Jak powiedzieli, tak zrobili. Plus rozszerzył portfolio sprzętów obsługujących łączność 5G w swojej ofercie.

15.06.2020
15:25
Plus wprowadza do oferty nowe urządzenia obsługujące łączność 5G
REKLAMA

Dotychczas klienci Plusa, którzy chcieli skorzystać z łączności 5G i nabyć urządzenie u operatora, mogli wybrać tylko Huaweia. Konkretnie – modele Mate Xs oraz P40 i P40 Pro, które, jak wiemy, nie mają zainstalowanych usług Google’a. Dla wielu osób to sam w sobie wystarczający powód, by nawet na nie nie spojrzeć.

REKLAMA

Na początku maja operator w rozmowie ze Spider’s Web przyznał, że oferta wymaga rozbudowania i że można się tego spodziewać w niedalekiej przyszłości.

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Dziś Plus rozszerza portfolio sprzętów obsługujących 5G.

5G w Plusie – jaki telefon wybrać?

 class="wp-image-1156288"

Do wspomnianych wyżej Huaweiów dołączyła właśnie Motorola Edge. Najnowszy smartfon Motoroli napędza procesor Qualcomm Snapdragon 765 z modemem 5G, więc jest ona gotowa na odbiór sieci najnowszej generacji.

Jest to też – tak po prostu – fantastyczny smartfon, którego jedyną istotną wadą jest przeciętny aparat. Więcej o Motoroli Edge dowiecie się z naszej recenzji:

W ofercie abonamentowej Plusa Motorolę Edge możemy nabyć za 299 zł na start i np. 36 rat po 75 zł. Do tego trzeba oczywiście dobrać odpowiednią taryfę, by móc się cieszyć z łączności 5G.

 class="wp-image-1156303"

Najtańsza z nich kosztuje 70 zł/mies. z pakietem internetu 24 GB/mies. oraz Tidalem, lub HBO Go, lub pakietem Ipla Sport Premium w cenie, na cały czas trwania umowy.

Kolejny pakiet kosztuje 75 zł miesięcznie, ale za to oferuje znacznie większy pakiet danych – aż 72 GB/mies. Przy super–szybkiej łączności 5G będziemy się przegryzać przez gigabajty bardzo szybko, więc warto ich mieć pod ręką jak najwięcej.

W ramach pakietu smartDOM do powyższych pakietów można też dokupić nawet 3 kolejne karty SIM z pakietem internetowym 100 GB/mies.

5G w domu – Plus wprowadza do oferty router stacjonarny.

Jeśli chcemy skorzystać z łączności 5G w ramach umowy na internet mobilny w domu, od teraz możemy nabyć w Plusie urządzenie Huawei 5G CPE Pro 2, z procesorem Balong 5000.

Do routera możemy podłączyć nawet 64 urządzenia i obsługuje on szybką sieć bezprzewodową Wi–Fi 6. Potencjalnie może on zagwarantować prędkość transmisji na poziomie nawet 3,6 Gb/s.

Urządzenie kupimy za złotówkę na start i np. 36 rat po 55,5 zł. Klienci indywidualni i biznesowi mogą do niego dobrać ofertę internetu mobilnego za 70 zł, z pakietem 100 GB miesięcznie.

5G w Plusie – gdzie skorzystamy?

Oczywiście łączność 5G w naszym kraju dopiero się rozwija i na razie dostęp do niej mają tylko niektórzy użytkownicy.

W chwili pisania tego tekstu 5G dostępne jest w 7 miastach w Polsce: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie oraz Wrocławiu.

REKLAMA

Decydując się na 5G w Plusie możemy na razie liczyć na prędkości rzędu 600 Mb/s. W miarę jak infrastruktura sieci będzie się rozrastać, możemy się spodziewać zarówno większych prędkości internetu, jak i szerszego pokrycia zasięgiem na terenie całego kraju.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA