REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Wkrótce zakupy zrobisz na Facebooku. Serwis uruchamia funkcję Sklepy

Facebookowi nie wystarcza platforma z ogłoszeniami Marketplace. Największy serwis społecznościowy świata wprowadza funkcję Sklepy na Facebooku.

19.05.2020
20:51
Wkrótce zakupy zrobisz na Facebooku. Serwis uruchamia funkcję Sklepy
REKLAMA
REKLAMA

Facebook w charakterystyczny dla siebie sposób tłumaczy własne intencje:

Chcemy zaoferować ludziom miejsce, w którym mogą doświadczyć radości z zakupów zamiast obowiązku kupowania - czytamy w komunikacie firmy.

Dodatkowo Facebook argumentuje, że w dobie pandemii koronawirusa wiele małych firm boryka się z trudnościami i chce przenieść biznes do sieci. Sklepy na Facebooku mają w tym pomóc.

Ruszają Sklepy na Facebooku.

Facebook pozwoli firmom na uruchomienie jednego sklepu, który będzie działał zarówno na Facebooku, jak i Instagramie.

Utworzenie sklepu na Facebooku jest bezpłatne i proste. Firmy mogą wybrać z katalogu produkty, które chcą prezentować, a następnie dostosować wygląd własnego sklepu za pomocą grafiki i kolorów prezentujących ich markę.

W jaki sposób klienci odnajdą sklep? Poprzez firmową stronę na Facebooku lub profil na Instagramie. Będą mogli też zapisywać produkty i składać zamówienia. Na terenie Stanów Zjednoczonych proces zakupu odbędzie się bez opuszczania aplikacji Facebooka lub Instagrama w ramach funkcji Checkout.

Sklepy na Facebooku zaoferują oczywiście możliwość komunikacji z kupującymi za pośrednictwem komunikatorów WhatsApp, Messenger lub Instagram Direct.

Facebook zapewni też narzędzia promocyjne dla swoich sklepów.

Facebook uruchomi możliwość zakupów w czasie rzeczywistym, podczas oglądania wideo i relacji na żywo. Sprzedawcy będą mogli oznaczać swoje produkty, a klienci znajdą je na dole filmu. Wystarczy, że klikną w dany produkt i będą mogli go kupić. Testy funkcji ruszają zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. Pojawi idę ona w ciągu kilku miesięcy.

Sklepy na platformach Facebooka będą oferowały również możliwość korzystania z programów lojalnościowych.

W lecie (póki co w Stanach Zjednoczonych) ruszy Instagram Shop. Na profilu @shop użytkownicy aplikacji znajdą produkty różnych marek z wielu kategorii. Ikona sklepu pojawi się też na pasku nawigacji.

Facebook od dawna oferował firmom narzędzia ułatwiające sprzedaż.

REKLAMA

Sklepy na Facebooku są ewolucją dotychczasowych rozwiązań. Ewolucją na tyle istotną, że firma postanowiła ochrzcić nowe rozwiązania  mianem Sklepów na Facebooku. Tymczasem marki i firmy od dawna mogą umieszczać na swoich stronach np. przycisk Kup teraz. Po jego kliknięciu otwierała się strona internetowa ich sklepu. Facebook chce ten proces ujednolicić i przede wszystkim zatrzymać użytkowników we własnej aplikacji. Co istotne również, gigant społecznościowy zamierza maksymalizować zyski z reklamy, a ta odpowiada za 98,3 proc. jego przychodów.

Nie wiadomo, kiedy i w jakiej ostatecznie formie Sklepy na Facebooku będą dostępne w Polsce. Śmiało jednak można założyć, że stanie się to wcześniej niż później.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA