REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Nie musisz wychodzić z domu. Aplikacja pokaże, gdzie zrobić zakupy z dowozem

Coraz więcej sklepów – nie tych dużych, a małych, osiedlowych – oferuje zakupy z dowozem. Zamiast jednak szukać takich miejsc na ślepo, możesz skorzystać z aplikacji Zado.

03.04.2020
17:58
Nie wychodź z domu. Aplikacja pokaże, gdzie zrobić zakupy z dowozem
REKLAMA
REKLAMA

Zrobienie zakupów, podczas gdy na sklepy nakładane są kolejne obostrzenia, a epidemia przybiera na sile, jest coraz trudniejsze. W sklepach na raz może przebywać relatywnie niewiele osób, co sprawia, że przed placówkami handlowymi ustawiają się długie na kilkadziesiąt metrów kolejki. Przepustowość sklepów drastycznie spadła, a przede wszystkim: wyjście po zakupy wiąże się z ryzykiem zakażenia i dalszego rozprzestrzeniania wirusa SARS-CoV2.

Sytuacja jest problematyczna nie tylko dla nas, konsumentów, ale też dla właścicieli sklepów, którzy notują drastyczny spadek obrotów i chcąc przetrwać kryzys, muszą sobie radzić na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z nich jest oferowanie zakupów z dostawą do domu.

Nowa aplikacja pokaże, gdzie zrobić zakupy z dowozem.

Zado.pl to nowy projekt – platforma, na której za darmo sprawdzisz, gdzie w okolicy można zrobić zakupy z dostawą do domu. Usługa wystartowała 25 marca, a już teraz znajdziemy w niej ponad 200 placówek.

Na Zado.pl nie znajdziemy dużych sieci sklepów, lecz małe lokalne sklepy, bazary, placówki prowadzone przez małych przedsiębiorców, dla których najbliższy czas to być albo nie być.

Zado.pl – jak działa mapa sklepów z dowozem?

Zado - mapa sklepów oferujących zakupy z dowozem

Zasada działania Zado.pl jest bardzo prosta. Na przejrzystej mapie są zaznaczone placówki, w których możemy zrobić zakupy. Po kliknięciu w oznaczenie, wyświetli się nazwa sklepu, dane kontaktowe i typ artykułów, jakie w danym sklepie znajdziemy.

Placówki możemy przeglądać również w formie listy, przeszukując kategorie według lokalizacji i typu prowadzonej działalności.

Zado - mapa sklepów oferujących zakupy z dowozem

Na stronie Zado znajdziemy również formularz, w którym możemy samodzielnie dodać sklep umożliwiający zakupy z dowozem, jak również odnośniki do lokalnych grup na Facebooku, gdzie znajdziemy nie tylko nowe miejsca do zrobienia zakupów, ale też bardziej szczegółowe informacje – np. cenniki sklepów czy piekarni.

Lokalne zakup z dostawą do domu to doskonały pomysł, rozwiązujący problemy obydwu stron.

Z jednej strony sklepy, którym nagle ubyło klientów, zyskały sposób, by podtrzymać obroty na poziomie umożliwiającym przetrwanie.

Z drugiej strony klienci, dla których zakupy stały się niebezpieczne i uciążliwe, mogą zamówić niezbędne towary z dostawą do domu, ograniczając tym samym ryzyko zakażenia siebie i innych wirusem.

Zado.pl jest oczywiście w bardzo wczesnej fazie rozwoju, więc trudno oczekiwać po platformie rozbudowanej funkcjonalności. Jej twórcy zapewniają jednak, że pracują nad dodaniem nowych funkcji, jak np. wyświetlaniem listy sklepów, które dostarczą zakupy pod wskazany adres (jak choćby na Pyszne.pl).

Jak mówią twórcy serwisu:

Chcemy by ludzie dowiedzieli się, że można robić zakupy bez wychodzenia z domu, jednocześnie wspierając polskich przedsiębiorców w tym trudnym czasie.

REKLAMA

Zado.pl to fantastyczna inicjatywa, bardzo potrzebna w tym trudnym czasie. Tego typu zakupy mają też jedną zaletę – pozwalają odkrywać miejsce, do których wiele osób w normalnej rzeczywistości pewnie nawet by nie zajrzało, idąc zamiast tego po zakupy do wielkich sieciówek.

Kto wie, może gdy w czasie epidemii poznamy zalety małych, lokalnych sklepów czy bazarków, będziemy bardziej skłonni robić w nich zakupy również po czasach zarazy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA