REKLAMA

Czytelniejsze powiadomienia o aktualizacji Windowsa. Zdecydujesz, kiedy komputer nie będzie działał

Windows 10 od wersji 2004 będzie miał zmieniony wygląd powiadomienia o oczekującej aktualizacji systemu. Ma być jaśniej i wygodniej, byśmy jak najmniej przeklinali obowiązkową przerwę w pracy.

06.04.2020 09.52
windows 10 2004 aktualizacja powiadomienie
REKLAMA
REKLAMA

Prawdopodobnie najbardziej znienawidzoną cechą Windowsa 10 są jego częste i obowiązkowe aktualizacje. Microsoft uważa, że świat komputerów osobistych jest dużo lepszy, gdy wszyscy działają na załatanej i nowoczesnej platformie, a twórcy gier i aplikacji nie muszą się przejmować wieloma różnymi podwersjami Windowsa u klientów.

Użytkownicy mają jednak inną opinię. Oczekują, że ich komputery zawsze będą gotowe od razu do pracy – a nie, że trzeba przerwać obowiązki, bo pecet musi przez kwadrans przemielić uaktualnienie. Na szczęście proces aktualizacji można opóźnić do dnia i godziny, które nam bardziej odpowiadają. Już niedługo bezpośrednio na znacznie czytelniejszym powiadomieniu.

Windows 10 2004 z nowymi powiadomieniami o aktualizacji.

Windows 10 2004 po pobraniu pików niezbędnych do uaktualnienia wyświetli powiadomienie o nowym wyglądzie i treści. Animowany obrazek poprosi nas o podłączenie komputera do zasilania, by aktualizacja nie została przerwana przez rozładowanie się akumulatora. Treść poinformuje o konieczności zastosowania aktualizacji w niedalekiej przyszłości, a pod powiadomieniem pojawią się trzy opcje.

REKLAMA

Pierwsza z nich – Uruchom ponownie – od razu uruchomi mechanizm stosowania aktualizacji. Druga to Uruchom ponownie w nocy, czego efektem będzie wybudzenie komputera o 2:00 i zastosowanie uaktualnienia. Trzecia – Wskaż godzinę – pozwoli nam zdecydować samodzielnie kiedy nasz komputer może wprowadzić do pamięci nową wersję.

Windows 10 2004 w teorii powinien pojawić się najpóźniej w drugim tygodniu maja. Microsoft jednak najpewniej przełoży publikację nowej wersji systemu na późniejszy, na razie nieznany termin. Firma słusznie tłumaczy, że bieżący kryzys to nie czas na niepotrzebne przerwy w pracy komputerów. Choć niewykluczone, że wersja 2004 będzie oferowana jako aktualizacja dla chętnych. Przegląd nowości w nowym systemie znajdziecie w tym materiale.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA