REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

T-Mobile automatycznie przedłuży seniorom ważność konta prepaid

Seniorzy nie muszą już się martwić przedłużaniem ważności konta w T-Mobile. Operator nie będzie wymagał od nich wychodzenia z domu po doładowanie.

02.04.2020
14:40
t-mobile-4
REKLAMA
REKLAMA

Trwa pandemia koronawirusa Sars-Cov-2, a infrastruktura operatorów telefonii komórkowej przeżywa prawdziwe oblężenie. Związane jest to głównie z pracą i nauką zdalną. Mimo to telekomy starają się ułatwiać nam teraz życie i to na różne sposoby. Jednym z pomysłów są dodatkowe paczki danych. Ucieszyły one tych klientów, którzy wyczerpali przedwcześnie pakiety.

Telekomy zdają sobie jednak sprawę, że taka doraźna pomoc to za mało. T-Mobile już wczoraj ogłosił, że nie będzie już taryfikował transferu mobilnego zużywanego podczas korzystania przez studentów z platform e-learningowych. Dzisiaj sieć zapowiedziała z kolei partnerstwo z Microsoftem, by ułatwić przejście na naukę zdalną również nauczycielom i wykładowcom.

Kolejny ruch T-Mobile ma pomóc seniorom korzystającym z usług w modelu prepaid.

Operator jest świadomy, że zagrożenia związane z trwającą pandemią w największym stopniu dotykają osób starszych. To seniorzy są w tzw. grupie ryzyka, a ta grupa statystycznie najrzadziej korzysta z zakupów usług telekomunikacyjnych przez internetu. Często za opłacanie ich numerów odpowiadają członkowie rodziny, z którymi teraz nie mogą się widywać.

T-Mobile uznał, że nie chce, by jego klienci pozostali bez kontaktu z bliskimi oraz niepotrzebnie narażali się na zarażenie wirusem, dlatego sieć automatycznie przedłuża ważność kont abonenckich rozliczanych w modelu prepaid wszystkim klientom, którzy skończyli 60 lat o 100 dni osobom, które mogłyby utracić aktywne konto w ciągu najbliższych 30 dni.

Automatyczne przedłużenie ważności konta przedpłaconego w T-Mobile dotyczy również tych klientów, które konto pozostaje obecnie nieaktywne.

REKLAMA

Operacja jest przy tym wykonywana przez sieć automatycznie i nie wymaga żadnych działań po stronie abonenta. O pomyślnym jej zakończeniu osoby objęte akcją zostaną poinformowane SMS-em.

Trzeba jednak pamiętać, że automatyczne przedłużenie konta bierze pod uwagę wiek osoby, na którą numer został zarejestrowany. W przypadku, gdy ktoś brał dla seniora numer na siebie, to nie zadziała.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA