REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Pierwszy cRPG reklamowany jako dedykowany wyłącznie PC i konsolom nowej generacji nie powala wizualnie

Kolejny deweloper postanowił wykorzystać darmową reklamę, jaką daje zapowiedź gry na konsole nowej generacji. Soulborn zadebiutuje wyłącznie na PS5, XSX i PC, z kolei do sieci trafił materiał prezentujący grę w akcji.

07.04.2020
13:58
Soulborn to pierwsze cRPG dedykowane PS5 i XSX
REKLAMA
REKLAMA

Nie słyszeliście wcześniej o Soulborn? Nic dziwnego. To debiutancki projekt małego studia Pixelmad z niemieckiego Magdeburga. Jak przystało na niemieckich graczy, twórcy Soulborna kochają serię Gothic i to m.in. ona stanowi inspirację dla nadchodzącej gry wideo. Widać to zresztą na opublikowanym materiale na YouTube.

Złośliwi powiedzą, że inspiracja Gothikiem wyraża się głównie w drewnianych animacjach.

Na fragmentach z rozgrywką bohater produkcji cRPG porusza się, jak gdyby jego kręgosłup zamieniono na kij od szczotki. Przerysowane zamachy dolnymi i górnymi kończynami, efekt lewitowania kilka centymetrów nad powierzchnią ziemi, uczucie sztuczności oraz nienaturalności - Soulborn odstrasza animacją w podobny sposób, jak dawniej robił to Gothic. O ile jednak produkcji Pyranha Bytes mogliśmy wszystko wybaczyć ze względu na wciągający i kompleksowy świat, tak gra Pixelmad Studios nie ma żadnej taryfy ulgowej.

Producenci chwalą się, że Soulborn będzie grą z otwartym światem, w którym najważniejsze elementy to eksploracja oraz rozwój bohatera. Twórcy podają Wiedźmina (warzenie mikstur) oraz Zeldę (zagadki w lochach) jako inne z inspiracji wpływających na proces twórczy. Jednocześnie deweloperzy nie kryją fascynacji nordycką mitologią, która także ma mieć wpływ na ich produkt, zwłaszcza w aspekcie klimatu oraz wyglądu świata.

Jednym z wyróżników Soulborna jest np. legendarny Mjolnir trafiający w ręce gracza. Młot boga piorunów będzie posiadał magiczną zdolność do transformacji w rozmaity oręż, a nawet mityczne bestie. Pomysł kojarzy mi się z Final Fantasy XV, gdzie główny bohater także zmieniał w locie dzierżoną broń, dostosowując ją do przeciwnika oraz wydarzeń na ekranie. Wracając jednak do tych nieszczęsnych animacji, wątpię, aby Soulborn oferował rozgrywkę na podobnym poziomie co FFXV.

 class="wp-image-1122403"

Soulborn zadebiutuje pod koniec 2021 r. na PC, PS5 oraz XSX.

REKLAMA

Tym samym niemiecka produkcja jest pierwszym przedstawicielem gatunku cRPG otwarcie reklamowanym jako gra zmierzająca na nową generację sprzętu. Co oczywiście nie oznacza jeszcze, że tytuł musi być w jakikolwiek sposób przełomowy. Przeciwnie: oglądając fragmenty z rozgrywką nie zostałem w żaden sposób zachęcony aby czekać na premierę. Największą siłą programu jest na ten moment wybór PlayStation 5 oraz Xboksa Series X jako platform docelowych, co daje twórcom darmową reklamę.

Soulborn to nie pierwsza gra, której wydawca wykorzystuje bonus nowej generacji. Kilka dni temu pisaliśmy o Quantum Error - interaktywnym horrorze dedykowanym konsoli PlayStation 5. Z kolei za pierwszą produkcję reklamowaną jako tytuł dla PS5 trzeba uznać Godfall, czyli połączenie kooperacyjnego Destiny z walką na miecze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA