REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Godfall jest grą reklamowaną na… PlayStation 5. To nie żadna pomyłka, ale start next-genowej ofensywy

Podczas The Game Awards nie tylko Microsoft przygotował coś związanego z nową generacją konsol do gier. Jeden ze zwiastunów prezentowanych na gali był poświęcony grze Godfall. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie napis pojawiający się na końcu materiału reklamowego. W tytuł od Gearbox Software zagramy bowiem na… PlayStation 5.

13.12.2019
17:05
Godfall jest grą reklamowaną na konsoli… PlayStation 5
REKLAMA
REKLAMA

W przeciwieństwie do Xboksa Series X wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądać PlayStation 5. Twórcom gier wideo nie przeszkadza to jednak, aby reklamować pierwsze produkcje na przyszłoroczną platformę nowej generacji. Takim tytułem jest Godfall - produkcja studia Gearbox Software, w którą zagramy najwcześniej w 2020 r. Do tego na platformie, która wciąż jest otoczona nimbem tajemnicy.

Godfall to kooperacyjny looter slasher w stylu Destiny oraz Warframe.

Fundamentem tej drużynowej produkcji ma być wspólna realizacja misji przez drużynę składającą się z maksymalnie trzech graczy. Ci będą nie tylko ratować świat, ale również polować na potężne, unikalne bronie oraz pancerze. Pogoń za tak zwanym lootem ma być prawdziwym sednem rozgrywki, tak jak ma to miejsce w takich seriach jak Destiny, Diablo, Anthem, The Division, Warframe czy Dauntless.

W Godfall nie będziemy jednak używać futurystycznych broni tak jak w Destiny czy Anthem. Gra postawi na kontaktową walkę przy użyciu broni białej, widzianą z perspektywy trzeciej osoby. Miecze, młoty, włócznie, topory - w ruch pójdzie wszystko, co przyda się do powstrzymania zbliżającej się apokalipsy. Tak się bowiem składa, że światowi w Godfall grozi zagłada i tylko ty (oraz twoi znajomi) możecie powstrzymać nadchodzącą katastrofę.

 class="wp-image-1057389"

Reklamy gier na PlayStation 5 będą niebawem standardem.

Jestem przekonany, że w ciągu następnych kilku miesięcy każda głośna produkcja będzie reklamowana jako tytuł zmierzający zarówno na PlayStation 4, jak i PlayStation 5. Tak będzie w przypadku FIFY, ale również wielu innych produkcji. To efekt bardzo podobnej architektury sprzętowej, która pozwala na łatwe przenoszenie gry aktualnej generacji do nowego środowiska. Dzięki temu podobieństwu konsola PlayStation 5 uruchomi gry z PlayStation 4 w ramach wstecznej kompatybilności.

Sony chce na tym skorzystać, dopasowując swoje najlepsze gry na wyłączność pod nową generację. Jest bardzo prawdopodobne, że flagowe produkcje dla PlayStation 4 takie jak Marvel’s Spider-Man, God of War, The Last of Us Part II, Uncharted 4 czy Bloodborne otrzymają specjalne aktualizacje wydajności, pozwalające na rozgrywkę w 4K przy zachowaniu 60 klatek na sekundę. Oczywiście już na PlayStation 5.

REKLAMA
 class="wp-image-1057392"

Wracając do samego Godfall, premiera gry jest zaplanowana na 2020 r. Można więc sądzić, że kooperacyjny slasher będzie jednym z tytułów startowych dla konsoli PlayStation 5. W Godfall zagramy także na komputerach osobistych. Na ten moment nic nie wiadomo o ewentualnej edycji dla świeżo zapowiedzianego Xboksa Series X.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA