REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple nie mówi nam wszystkiego o iPhonie SE (2020). Sprawdzamy, co pominął

Apple pokazał wczoraj nowy telefon, który został nazwany iPhone SE. Sprawdzamy, czego producent o nim nie powiedział od razu i wprost.

16.04.2020
12:50
iphone-se-2020-specyfikacja-ceny-14
REKLAMA
590 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Wczoraj odbyła się premiera nowego telefonu Apple’a i obyło się bez większych zaskoczeń, bo iPhone SE (2020) to taki iPhone 9, w którym topowe podzespoły zostały upchnięte do obudowy pamiętającej 2014 r. Mimo to, głównie ze względu na cenę, szykuje się nam murowany hit.

iphone se 2020 specyfikacja ceny class="wp-image-1127413"

Jak zwykle jednak Apple w informacji prasowej bardzo oszczędnie gospodarował szczegółami i nie poznaliśmy nawet pełnej specyfikacji nowego urządzenia. Internet nie znosi jednak próżni. Do sieci trafiło wiele informacji na temat iPhone’a SE z 2020 r. Zebraliśmy w jednym miejscu pytania i odpowiedzi.

iPhone SE (2020) — ile RAM-u ma nowy telefon Apple’a?

Apple zdradził wczoraj, że jego nowy telefon będzie pracował pod kontrolą układu A13 Bionic, ale tradycyjnie już nie dostaliśmy informacji na temat tego, ile pamięci operacyjnej dostanie do dyspozycji nowy smartfon amerykańskiego producenta. Podejrzewaliśmy, że iPhone SE dostanie jej 2 GB lub 3 GB.

Pewności nabierzemy już za kilka dni, gdy pierwsze egzemplarze nowego telefonu Apple’a trafią do klientów, ale jeśli wierzyć informacjom, które trafiły do sieci, iPhone SE (2020) będzie mógł pochwalić się kością RAM o wielkości aż 3 GB. To byłaby naprawdę świetna wiadomość.

iphone se 2020 specyfikacja ceny 5 class="wp-image-1127380"

Jaki akumulator ma iPhone SE?

Apple, w przeciwieństwie do innych firm produkujących smartfony, nie zdradza nie tylko konkretnych informacji na temat ilości pamięci operacyjnej, ale również parametrów ogniw zasilających jego urządzenia. Złośliwi będą mogli powiedzieć, że nic dziwnego, skoro nie ma się tu czym chwalić.

Jeśli nowy telefon faktycznie będzie miał akumulator o pojemności wynoszącej jedynie 1821 mAh, to nawet nowoczesny procesor nie sprawi, że wytrzyma więcej niż jeden dzień pracy na jednym ładowaniu. Apple podaje zaś, że czas pracy iPhone’a SE powinien być porównywalny do tego, jaki oferuje iPhone 8.

Jakiego modułu łączności zabrakło w iPhonie SE?

Miłym zaskoczeniem jest fakt, że iPhone SE dostał moduł LTE ze wsparciem ESIM, a tym samym potrafi obsłużyć dwa numery jednocześnie — jeden na fizycznej karcie SIM, a drugi na karcie wirtualnej. Do tego dochodzi Wi-Fi 6 (ax), ale to niestety koniec dobrych informacji.

 class="wp-image-1127410"

Okazało się, że iPhone SE z 2020 r. nie dostał nowego chipu U1, który służy do dokładniejszego lokalizowania urządzeń względem siebie i pozwala np. na skierowanie jednego telefonu w stronę drugiego, by wysłać do niego pliki. Ten moduł pojawił się w zeszłorocznych topowych telefonach Apple’a i tylko w nich.

Co dalej z Touch ID oraz 3D Touch?

iPhone 8 był ostatnim smartfonem w ofercie Apple’a wspierającym czytnik linii papilarnych Touch ID oraz technologię 3D Touch. W przypadku iPhone’a SE, który go zastępuje, jak już wiemy, skaner odcisków palców pozostał na swoim miejscu. Warstwa ekranu wrażliwa na nacisk została jednak usunięta.

Czy na iPhone’a SE z 2020 r. będą pasowały obudowy i case’y od poprzednich modeli?

Apple już wielokrotnie wywinął użytkownikom brzydki numer, zmieniając w nowych generacjach swoich sprzętów wymiary obudowy o milimetr tak, by posiadacze przez nich akcesoria przestawały pasować. Już kilka razy klienci firmy, by chronić swoje nowe urządzenia przed uszkodzeniem, musieli kupić też nowe case’y.

iphone se case obudowa czy pasuje iphone 8 class="wp-image-1127827"

Na szczęście nowy telefon pod tym względem nie rozczarowuje i tak jak iPhone SE pierwszej generacji mógł korzystać z case’ów od iPhone’a 5s, tak do iPhone’a SE z 2020 r. pasują obudowy zaprojektowane z myślą o iPhonie 8. To dobra wiadomość dla klientów, bo rynek jest już tymi obudowami nasycony.

Jeśli ktoś chce jednak kupić zupełnie nowego case’a, to oczywiście ma taką możliwość. Akcesorium dla nowego telefonu w wariancie skórzanym dostępne jest w kolorach niebieskim, czarnym i czerwonym. Silikonowy case do nowego iPhone’a SE występuje w kolorze różowym, białym i czarnym.

Na co idą teraz środki z akcji product(RED)?

Do tej pory produkty firmy Apple dostępne w czerwonym kolorze w ramach akcji product(RED) finansowały walkę z AIDS. Od teraz firma będzie przekazywać część środków z ich sprzedaży, by przeciwdziałać skutkom pandemii koronawirusa Sars-Cov-2 wywołującego chorobę Covid-19.

iphone se tapety class="wp-image-1127824"
REKLAMA

Skąd pobrać nowe tapety, które Apple wgrał na iPhone’a SE?

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń mobilnych, które Apple wprowadza do sprzedaży, również i w nowym iPhonie SE znalazł się nowy zestaw tapet niedostępnych oficjalnie nigdzie indziej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by pobrać je na starsze iPhone’y oraz na iPady. Szukać ich można np. tu lub tu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA