1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Fotograficzny pojedynek z Galaxy S20 Ultra trwa. Wyzwanie nr 2 to fotografia świąteczna

Lokowanie produktu

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy nietypowe wyzwanie – wraz z Marcinem Połowianiukiem co tydzień rywalizujemy w różnych kategoriach, próbując uwiecznić jak najlepsze ujęcie na zadany temat.

16.04.2020
10:57
Fotograficzny pojedynek z Galaxy S20 Ultra. Wyzwanie nr 2 to Wielkanoc

Fotografujemy dwoma smartfonami Samsung Galaxy S20 Ultra, zaś ocenę zdjęć pozostawiamy wam, czytelnikom. Fotografie uchwycone podczas naszych wyzwań znajdziecie na profilu Spider’s Web na Instagramie i na Facebooku – koniecznie obserwujcie te profile, jeśli chcecie wziąć udział w zabawie.

Za tydzień, w osobnym wpisie, przedstawimy najciekawsze zdjęcia, jakie zrobiliśmy w trakcie wyzwania, jak również zwycięskie ujęcie, wybrane przez was.

Pierwszym wyzwaniem była fotografia kulinarna.

Idealny temat do fotografowania w domu, wszak nadal obowiązuje nas zachowanie społecznego dystansu, więc wyjścia na zewnątrz ograniczamy do minimum. Wyniki pierwszego wyzwania możecie obejrzeć tutaj:

A jako że właśnie pożegnaliśmy Wielkanoc, tematem drugiego wyzwania będzie właśnie fotografia świąteczna.

Nawet wśród niewierzących chrześcijańskie obchody Święta Zmartwychwstania na dobre stały się elementem corocznego kalendarza. Tradycją jest malowanie pisanek, polewanie się wodą i spożywanie żurku w niebezpiecznych ilościach.

W tym roku dla większości z nas Święta były inne niż wszystkie dotychczasowe. Sam po raz pierwszy w życiu spędziłem je nie odwiedziwszy rodziców. Nie chcieliśmy ich z żoną narażać, więc zostaliśmy w domu, w towarzystwie naszych kotów i psa.

Ozdoby świąteczne to bardzo wdzięczny temat do zdjęć.

O ile fotografię kulinarną możemy uprawiać każdego dnia, tak ozdoby wielkanocne zwykle goszczą w naszych domach tylko raz do roku. W żadnym innym okresie nie malujemy jajek, nie dekorujemy mieszkań baziami, nie wystawiamy ozdobnych koszyczków, by cieszyły oko. To znaczy, że przez tych kilka szczególnych dni nasze mieszkania wyglądają zupełnie inaczej – pojawiają się kolory i detale, których na co dzień nie uświadczymy.

Dobrze jest więc uwiecznić tę wyjątkowość na zdjęciach. Oczywiście wykonanych smartfonem.

Niesamowite jest, na jak wiele sposobów można podejść do fotografii wielkanocnej. Wiem już, że Marcin postawił na minimalistyczne, stonowane kadry.

Galaxy S20 Ultra pojedynek class="wp-image-1126927"

Osobiście zaś wykorzystałem świąteczne ozdoby, które moja żona (profesjonalna fotografka) zakupiła na potrzeby mini-sesji rodzinnych. Niestety, z powodu epidemii mini-sesje się nie odbyły, został tylko cały karton ozdób w cieszących oko, pstrokatych kolorach.

Wiele smartfonów, nawet z wysokiej półki, miewa problemy z poprawnym oddaniem tak bogatych kolorystycznie scen. Zwykle są one albo za mało, albo za bardzo nasycone, co może skutkować niechcianymi artefaktami w późniejszej obróbce.

Patrząc jednak na to, jak z renderowaniem kolorów radzi sobie Samsung Galaxy S20 Ultra, jestem spokojny o rezultaty, nawet poddane obróbce.

 class="wp-image-1127470"

Skoro o obróbce mowa – podobnie jak w ubiegłym tygodniu, tak i przy okazji wyzwania świątecznego pokażemy wam dokładnie, jak powstało dane ujęcie. Od procesu, jaki stał za wyborem danego kadru, poprzez zastosowanie konkretnego obiektywu w aparacie Galaxy S20 Ultra, aż po finalną obróbkę.

Nasze postępy możecie obserwować na Instagramie i Facebooku.

Zapraszamy do polubienia profilu Spider’s Web na Facebooku i Instagramie, bo to tam będziemy publikować nasze fotografie, na które będziecie mogli zagłosować. Zwycięską fotografię zaprezentujemy już za tydzień, a w międzyczasie możecie w naszych mediach społecznościowych zobaczyć inne kadry powstałe w czasie Wielkanocy.

*Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

Lokowanie produktu
Najnowsze