REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Cicho, Facebooku, nie przeszkadzaj. W aplikacji pojawi się tryb cichy

Facebook sam doszedł do wniosku, że jego aplikacja za dużo gada. Wprowadza w związku z tym tryb cichy. 

10.04.2020
11:07
Tryb cichy na Facebooku
REKLAMA

Łatwo było wpaść w pułapkę przejrzenia jeszcze tylko jednej strony, przeczytania jeszcze tylko jednego posta, kupienia naprawdę ostatniej na dziś paczki drożdży (papier toaletowy jest już passe). Kiedy podnosimy głowę znad laptopa lub decydujemy się wreszcie schować smartfona do kieszeni, okazuje się, że minęło znacznie więcej czasu, niż się spodziewaliśmy.

REKLAMA

Teraz ta pułapka jest jeszcze groźniejsza. Strony, które odwiedzaliśmy eksponują informacje o kolejnych zarażeniach i zgonach, posty dotyczą głównie koronawirusa albo analiz stanu walącej się gospodarki, a drożdże w ciągu dwóch tygodni podrożały mniej więcej dwukrotnie.

Trudno nie nabrać poczucia, że jeśli próbowaliśmy uciec do internetu, żeby się trochę zrelaksować (parki, bulwary, a nawet lasy są w końcu zamknięte), to coś poszło bardzo nie tak.

Tryb cichy na Facebooku.

Facebook wprowadza tryb cichy, by pomóc nam skuteczniej rozdzielić czas spędzany online od czasu spędzanego offline (ponoć coś takiego istnieje).

Firma deklaruje, że pragnie, by czas, który chcemy poświęcić na ćwiczenia, spanie, rozmowy lub zabawę z najbliższymi, nie był przerywany wibrowaniem telefonu lub wydawanymi przez niego różnego rodzaju rozpraszającymi dźwiękami. Aby to osiągnąć, dodaje do Facebooka tryb cichy.

Nowa opcja nie tylko wyciszy płynące z aplikacji powiadomienia, ale także upomni nas, byśmy trzymali rączki przy sobie, jeśli będziemy próbować otworzyć Facebooka podczas ustalonego przez siebie czasu na odpoczynek. Do wyboru będziemy mieli każdorazowe ręczne włączenie trybu lub ustawienie, by włączał się automatycznie w określonych godzinach.

Jak wyłączyć powiadomienia z Facebooka class="wp-image-1125007"
Nowy tryb chichy na Facebooku
REKLAMA

Tryb cichy będzie można włączyć w zakładce Czas spędzony na Facebooku znajdującej się w Ustawieniach i prywatności. To tam możemy sprawdzić też, ile czasu dziennie spędzamy na danym urządzeniu w aplikacji i ustawić sobie górne limity minut lub godzin przeznaczonych na surfowanie w serwisie.

Do tej pory wyłączyć powiadomienia w Facebooku można było z poziomu systemu, teraz będzie można to łatwo zrobić także w samej aplikacji. Zmiana powinna zacząć pojawiać się u użytkowników iOS-a już w maju, posiadacze Androida poczekają na nią do czerwca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA