REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Apple Music od dziś zadziała na każdym urządzeniu. Wystarczy przeglądarka internetowa

Zakończyły się beta-testy Apple Music w wersji webowej. Aplikacja powinna działać w każdej nowoczesnej przeglądarce internetowej, niezależnie od urządzenia czy systemu operacyjnego.

17.04.2020
13:03
apple-music
REKLAMA
REKLAMA

Apple Music – druga najpopularniejsza usługa muzyczna na świecie – doczekała się aplikacji klienckich na wiele systemów operacyjnych. Dostępna jest na iOS-a, Androida, macOS-a, iPadOS-a, tvOS-a i Windowsa, więc w teorii jej wersja webowa może wydawać się zbędna. W praktyce jednak aplikacja w wersji na system Microsoftu jest koszmarna, na rynku są jeszcze inne systemy operacyjne, a na dodatek nie zawsze możemy aplikację zainstalować. Prawdopodobnie nie będzie to możliwe chociażby na nadzorowanym przez dział IT twoim służbowym laptopie.

Apple Music w przeglądarce. Dla wszystkich systemów i urządzeń.

apple music w przeglądarce class="wp-image-1128571"

Interfejs wersji webowej bardzo przypomina ten z aplikacji klienckiej na system macOS. Niestety, nie jest to PWA, nie można więc jej wyświetlać w dedykowanym oknie ani pobierać utworów do pamięci offline. Na tym na szczęście ograniczenia w zasadzie się kończą, a webowa wersja Apple Music oferuje w zasadzie wszystkie funkcje pozostałych aplikacji.

REKLAMA

A jest to możliwość odtworzenia ponad 60 mln piosenek z katalogu usługi, w tym z wyświetlaniem ich tekstów. Dostępne są też materiały wideo w formie dokumentów o wybranych artystach, a także nagrania koncertów. Apple Music to również nadawane na żywo z zawodowymi DJ-ami radio Beats 1. Usługa oferuje też wszystkie typowe funkcje, takie jak możliwość tworzenia własnych list odtwarzania czy list stworzonych przez naszych znajomych.

Apple Music jest darmowe przez pierwsze trzy miesiące. Po tym czasie abonament za usługę wynosi 20 zł miesięcznie. Obowiązują zniżki studenckie (10 zł miesięcznie) a także rabat rodzinny: 30 zł miesięcznie za dostęp dla sześciu osób z naszego gospodarstwa domowego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA