Operatorzy  / News

Jest nowa wersja Play Now w przeglądarce. Dodaje elektroniczny przewodnik po programach

Picture of the author

Pojawiła się nowa odsłona usługi wideo na żądanie fioletowego operatora. Play Now w wersji przeglądarkowej wygląda od teraz znacznie nowocześniej. Pojawiło się też wsparcie EPG.

Play Now to istniejąca już od kilku lat usługa wideo na żądanie, z której mogą skorzystać abonenci sieci Play. Materiały wideo udostępniane w jej ramach są dostępne zarówno na urządzeniach mobilnych dzięki aplikacjom mobilnym, jak i na telewizorach za pośrednictwem aplikacji Play Now na system Android TV oraz dedykowanych, podłączanych do internetu dekoderów.

Do tego dochodzi wersja przeglądarkowa serwisu VOD od Play.

Z poziomu komputerów można uzyskać dostęp do wszystkich treści dystrybuowanych w ramach Play Now, które są też na innych platformach. Podstawowa oferta to ponad 70 kanałów nadawanych na żywo — tych samych, które można uzyskać w ramach zwykłej kablówki. W ofercie operatora można znaleźć kanały filmowe (HBO, AXN, Fox), sportowe (Eleven Sports, Extreme Channel), przyrodnicze (Polsat Nature, National Geographic) itp.

Oprócz tego w Play Now można uzyskać dostęp do filmów i seriali w modelu VOD oraz wykupić dostęp do biblioteki serwisu HBO GO. Produkcje z tej bazy można oglądać bez konieczności uruchamiania innej aplikacji i przechodzenia do innej strony. Do tego dochodzi też wypożyczalnia w modelu PPV, w której można wykupić wiele filmów. Oferty zaczynają się na 3,50 zł, a kończą na 9 zł. W tym miesiącu pojawi się tu „Boże ciało” Jana Komasy.

Play Now w przeglądarce — aktualizacja

Jeśli ktoś wcześniej nie korzystał z Play Now, chociaż miał dostęp do niego w swoim pakiecie, bo odstraszył go interfejs usługi, powinien dać jej znowu szansę. Przeglądarkowa wersja usługi otrzymała bowiem nową szatę graficzną, a odświeżony interfejs to nie jedyna z nowości. Od teraz odtwarzacz wideo można kontrolować z poziomu klawiatury za pomocą klawiszy multimedialnych.

Oprócz tego od teraz w przeglądarce można przejrzeć pełne EPG, czyli elektroniczny przewodnik po programach. Wystarczy wejść w zakładkę Telewizja z poziomu głównej strony usługi i od razu widać, co właśnie leci, co leciało przed chwilą i co dopiero będzie lecieć na wybranych kanałach. Wystarczy jedno kliknięcie, by odpalić wybrany materiał — w tym taki, którego emisję się przegapiło.

Ceny pakietów Play Now pozostają zaś bez zmian.

Po wykupieniu dostępu do Play Now u operatora za pakiet Kids, czyli 9 kanałów dla dzieci dopłaca się 10 zł miesięcznie, a za pakiet Sport, czyli 6 kanałów — 15 zł miesięcznie. Do tego dostępny jest pakiet Extra z 33 kanałami za 20 zł miesięcznie, a za dostęp do trzech kanałów HBO i biblioteki HBO GO trzeba dopłacić 25 zł miesięcznie.

Do tego dochodzi wirtualna nagrywarka, której aktywacja kosztuje 2 zł miesięcznie. Ten pakiet daje klientom opcję oglądania wyemitowanych już treści po tygodniu od emisji oraz 30 godzin nagrań w chmurze, które można oglądać przez 180 dni od emisji. Rozszerzenie tego pakietu do 1000 godzin na nagrania kosztuje dodatkowe 10 zł miesięcznie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst