REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Jest nowa wersja Play Now w przeglądarce. Dodaje elektroniczny przewodnik po programach

Pojawiła się nowa odsłona usługi wideo na żądanie fioletowego operatora. Play Now w wersji przeglądarkowej wygląda od teraz znacznie nowocześniej. Pojawiło się też wsparcie EPG.

05.03.2020
20:21
play now
REKLAMA
REKLAMA

Play Now to istniejąca już od kilku lat usługa wideo na żądanie, z której mogą skorzystać abonenci sieci Play. Materiały wideo udostępniane w jej ramach są dostępne zarówno na urządzeniach mobilnych dzięki aplikacjom mobilnym, jak i na telewizorach za pośrednictwem aplikacji Play Now na system Android TV oraz dedykowanych, podłączanych do internetu dekoderów.

Do tego dochodzi wersja przeglądarkowa serwisu VOD od Play.

Z poziomu komputerów można uzyskać dostęp do wszystkich treści dystrybuowanych w ramach Play Now, które są też na innych platformach. Podstawowa oferta to ponad 70 kanałów nadawanych na żywo — tych samych, które można uzyskać w ramach zwykłej kablówki. W ofercie operatora można znaleźć kanały filmowe (HBO, AXN, Fox), sportowe (Eleven Sports, Extreme Channel), przyrodnicze (Polsat Nature, National Geographic) itp.

Oprócz tego w Play Now można uzyskać dostęp do filmów i seriali w modelu VOD oraz wykupić dostęp do biblioteki serwisu HBO GO. Produkcje z tej bazy można oglądać bez konieczności uruchamiania innej aplikacji i przechodzenia do innej strony. Do tego dochodzi też wypożyczalnia w modelu PPV, w której można wykupić wiele filmów. Oferty zaczynają się na 3,50 zł, a kończą na 9 zł. W tym miesiącu pojawi się tu „Boże ciało” Jana Komasy.

play now web epg class="wp-image-1100132"

Play Now w przeglądarce — aktualizacja

Jeśli ktoś wcześniej nie korzystał z Play Now, chociaż miał dostęp do niego w swoim pakiecie, bo odstraszył go interfejs usługi, powinien dać jej znowu szansę. Przeglądarkowa wersja usługi otrzymała bowiem nową szatę graficzną, a odświeżony interfejs to nie jedyna z nowości. Od teraz odtwarzacz wideo można kontrolować z poziomu klawiatury za pomocą klawiszy multimedialnych.

Oprócz tego od teraz w przeglądarce można przejrzeć pełne EPG, czyli elektroniczny przewodnik po programach. Wystarczy wejść w zakładkę Telewizja z poziomu głównej strony usługi i od razu widać, co właśnie leci, co leciało przed chwilą i co dopiero będzie lecieć na wybranych kanałach. Wystarczy jedno kliknięcie, by odpalić wybrany materiał — w tym taki, którego emisję się przegapiło.

Ceny pakietów Play Now pozostają zaś bez zmian.

REKLAMA

Po wykupieniu dostępu do Play Now u operatora za pakiet Kids, czyli 9 kanałów dla dzieci dopłaca się 10 zł miesięcznie, a za pakiet Sport, czyli 6 kanałów — 15 zł miesięcznie. Do tego dostępny jest pakiet Extra z 33 kanałami za 20 zł miesięcznie, a za dostęp do trzech kanałów HBO i biblioteki HBO GO trzeba dopłacić 25 zł miesięcznie.

Do tego dochodzi wirtualna nagrywarka, której aktywacja kosztuje 2 zł miesięcznie. Ten pakiet daje klientom opcję oglądania wyemitowanych już treści po tygodniu od emisji oraz 30 godzin nagrań w chmurze, które można oglądać przez 180 dni od emisji. Rozszerzenie tego pakietu do 1000 godzin na nagrania kosztuje dodatkowe 10 zł miesięcznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA