REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Operatorzy

Telewizja Play Now oficjalnie wystartowała. Trzy miesiące bez opłat, a dla abonentów Play spora zniżka

Play zakończył już pierwszy etap testów nowej wersji telewizji Play Now. Sprawdzamy, jak wygląda oferta bazująca na dekoderze z Android TV.

15.04.2019
13:37
play now tv box
REKLAMA
REKLAMA

Operatorzy starają się zapewnić swoim abonentom dziś coś więcej niż tylko dostęp do usług telekomunikacyjnych. W skład ich ofert wchodzą coraz częściej serwisy multimedialne, w tym VOD. Oprócz dostępu do treści wideo na żądanie od firm trzecich, takich jak np. Netflix, dostępne są również autorskie platformy przygotowane samodzielnie przez telekomy.

Play Now, czyli (już nie tylko) telewizja internetowa

Jedną z takich usług jest Play Now. Pojawiła się w ofercie sieci już w 2016 r. Z początku dostęp do kanałów na żywo przez internet oraz treści w modelu VOD, do których na przestrzeni lat dołączyły m.in. filmy, seriale i programy od HBO, możliwy był poprzez przeglądarkę internetową oraz za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

play now tv box telewizja internetowa dekoder class="wp-image-922491" title="Telewizja Play Now oficjalnie wystartowała. Trzy miesiące bez opłat, a dla abonentów Play spora zniżka "

W lutym sieć zmieniła swoją strategię. Play Now to nie jest już telewizja stricte internetowa. Do oferty operatora dołączył bowiem dekoder TV Box, który pozwala skorzystać z Play Now bezpośrednio na telewizorze i zmieni stary telewizor w Smart TV.

Po kwartale testów, które operator właśnie zakończył - wzięło w nich udział 8 tys. osób, które proces instalacji oceniły w 87 proc. pozytywnie - użytkownikami usługi będą mogli zostać teraz wszyscy chętni.

play now tv box telewizja internetowa dekoder class="wp-image-922479" title="Telewizja Play Now oficjalnie wystartowała. Trzy miesiące bez opłat, a dla abonentów Play spora zniżka "

Osoby, które testowały Play Now i dekoder TV Box przez ostatnie trzy miesiące pozytywnie oceniły takie funkcje dekodera jak nagrywanie, odtwarzanie wybranego materiału od początku oraz funkcję catchup, która pozwala obejrzeć materiał z telewizji linearnej przez 7 dni od jego pierwotnej emisji.

Jak działa Play Now na dekoderze TV Box?

Operator przekonuje, że jego nowa oferta jest przeznaczona dla osób, które chcą podłączyć do telewizora jeden sprzęt dający dostęp do wszystkiego, co potrzebne - od telewizji linearnej przez internet lub poprzez dekoder DVB-T/C, aż po usługi VOD. Abonenci, którzy zdecydują się na Play Now, nie muszą przy tym wiązać się długoterminową umową na dodatkowe pakiety i mogą je włączać i wyłączać na żądanie.

Sercem usługi Play Now jest nowy dekoder z systemem Android TV. Operator pozwala na niego pobierać dodatkowe programy i nic nie stoi na przeszkodzie, by za jego pośrednictwem korzystać z innych usług VOD. Telekom nie blokuje instalacji żadnych aplikacji. Można skorzystać z każdej, która jest dostępna w sklepie Google Play.

Dużą zaletą usługi jest to, że pozwala oglądać materiały na kilku urządzeniach jednocześnie.

Docenią to rodziny, w których jeden członek siedzi przed telewizorem, a inny uruchamia usługę na komputerze lub tablecie. Do tego dochodzi pilot, który pozwala na wyszukiwanie głosowe. Znalazły się na nim ikonki serwisów Netflix, HBO i YouTube - ale to tylko wycinek oferty.

play now tv box telewizja internetowa dekoder class="wp-image-922482" title="Telewizja Play Now oficjalnie wystartowała. Trzy miesiące bez opłat, a dla abonentów Play spora zniżka "

Do tego dochodzą też Ipla oraz Player. Dzięki temu Play może się pochwalić, że Play Now na dekoderze TV Box zapewnia dostęp do kanałów, które odpowiadają za emisję prawie 98 proc. oglądanej w naszym kraju telewizji.

Play Now i TV Box - ile to kosztuje?

Dekoder dający dostęp do usługi VOD od sieci Play trafił już oficjalnie do oferty. Usługę można testować przez 30 dni bez zobowiązań, a po podpisaniu umowy można z niej korzystać bez opłat przez 3 miesiące.

play now tv box telewizja internetowa dekoder class="wp-image-922485" title="Telewizja Play Now oficjalnie wystartowała. Trzy miesiące bez opłat, a dla abonentów Play spora zniżka "

W umowie na 24 miesiące za dostęp do dekodera TV Box płaci się zgodnie z cennikiem 35 zł miesięcznie, ale abonenci Play, którzy już mają dostęp do Play Now, będą dopłacać tylko 20 zł miesięcznie. W tych cenach klienci otrzymają dostęp do takich kanałów jak:

 • National Geographic;
 • Nat Geo Wild;
 • Nat Geo People;
 • Fox;
 • Fox Comedy;
 • Disney Junior (nowość);
 • Disney XD (nowość);
 • Disney Channel (nowość);
 • Comedy Central;
 • TNT;
 • Paramount Channel;
 • History;
 • BBC Lifestyle;
 • MTV HD.
play now tv box telewizja internetowa dekoder class="wp-image-922494"

Do tego dochodzą kanały z telewizji DVB-T/C, jeśli ktoś zdecyduje się podłączyć antenę oraz opcjonalne pakiety, które można włączyć i wyłączyć w dowolnym momencie:

REKLAMA
 • Play Now Kids - 10 zł miesięcznie;
 • Play Now Sports - 15 zł miesięcznie;
 • Play Now Extra - 20 zł miesięcznie;
 • HBO GO - 25 zł miesięcznie.

Aktualną zawartość pakietów można przejrzeć na stronie usługodawcy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA