REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Ruszają testy nowej wersji Play Now i dekodera z Android TV. Pierwsze 6 miesięcy za darmo

Fioletowy operator rozpoczyna testy nowej wersji Play Now na zupełnie nowym dekoderze TV Box z Android TV. Testerzy, którzy wcale nie muszą być abonentami operatora, będą mogli korzystać z telewizji online oraz aplikacji przez pół roku za darmo.

19.02.2019
13:05
play now tv box
REKLAMA
REKLAMA

Telekomy zdają sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach oferowanie klientom minut, SMS-ów i gigabajtów w dobrej cenie to za mało. Sieci dodają więc do abonamentów najróżniejsze dodatki, byle tylko przekonać potencjalnych klientów do podpisania długoterminowej umowy. Jednym z nich są usługi VOD.

Play przez długi czas był parterem Showmax, ale ten mający afrykańskie korzenie serwis zniknął z polskiego rynku. Dzisiaj fioletowi łączą siły z Netfliksem, ale nie są jedynym partnerem rynkowego lidera. Nic dziwnego, że sieć rozwija własną usługę wideo Play Now, by nie być w pełni zależną od firm trzecich.

Telewizja online w telewizorze, czyli Play Now na dekoderze TV Box z Android TV - operator rozpoczyna testy.

Play Now to usługa telewizji online dla abonentów fioletowego telekomu. Dostęp do niej oferowany jest w ramach abonamentu. Pod względem jakości i możliwości co prawda nijak operatorskiemu projektowi do Netfliksa, ale sieć się nie poddaje i nadal inwestuje w rozwój usługi.

play now tv box telewizja online internetowa dekoder smart tv android tv 3 class="wp-image-889543"

Do tej pory w Play Now można było korzystać za pośrednictwem aplikacji mobilnej na smartfony i tablety oraz poprzez przeglądarkę internetową. Telekom dawał dostęp do jej podstawowej wersji komu tylko się dało. Liczył na to, że klienci wykupią dodatkowe, płatne pakiety.

Z usługi Play Now nie można było w wygodny sposób korzystać na telewizorach - aż do teraz.

TV Box to dekoder z Android TV przygotowany przez Play, który pozwala wyświetlać kanały telewizyjne na żywo przez internet. Nie trzeba mieć telewizora Smart TV - urządzenie od operatora wystarczy podpiąć do gniazdka, podłączyć do domowej sieci oraz połączyć je kablem z portem HDMI w telewizorze.

Testy telewizji online Play Now rozpoczną się 21 lutego 2019 r., a operator pozwoli przez pół roku korzystać z usługi bez opłat. Mogą wziąć w nich udział wszyscy chętni, a operator nie wymaga, by byli jego abonentami. Wystarczy, że zainteresowana osoba uda się do salonu Play. Obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Lista kanałów telewizyjnych w Play Now na TV Box.

Testerzy będą mogli skorzystać za darmo z podstawowego pakietu kanałów Play Now. W jego skład wchodzą Comedy Central, Paramount Channel, TNT, Eleven Sports 3, Eleven Sports 4, Polsat ViaSat Nature, Polsat ViaSat History HD, History, NickToons, Fokus TV, BBC Lifestyle, WP, Classic 1, Stopklatka TV, CNN, Nowa TV, Zoom TV, Eska TV, MTV HD, MTV Music, The You, Stars, Polo TV.

 class="wp-image-889537"

Oprócz tego klienci, którzy zdecydują się na testowanie TV Box, dostaną dostęp do kanałów, których nie mają inni abonenci Play Now. Są to Fox, Fox Comedy, National Geographic, Wild i Nat Geo People. Oprócz tego można oglądać kanały z cyfrowej telewizji naziemnej, bo dekoder ma wbudowany tuner DVB-T/C. Wystarczy podpiąć do niego antenę telewizyjną lub sieć kablową.

Oprócz tego na TV Box dostępne są dodatkowe, płatne pakiety Play Now:

  • Extra za 20 zł miesięcznie - różne kanały BBC, kanały filmowe, kanały muzyczne;
  • Sport za 15 zł miesięcznie - Eleven Sport 1, Eleven Sport 2, Extreme Sports Channel, MotoWizja;
  • Kids za 10 zł miesięcznie - różne kanały dla dzieci, w tym Cartoon Network;
  • HBO GO za 25 zł miesięcznie - kanały HBO, HBO2, HBO3 i dostęp do biblioteki HBO GO.

Jak podaje operator, z powyższych pakietów można korzystać przez miesiąc bez żadnych opłat. Aktywacji i deaktywacji dodatkowo płatnych opcji można dokonać bezpośrednio z poziomu urządzenia TV Box. Do tego niedługo na dekoderze będzie można uruchomić usługę Netflix, za którą można płacić na własną rękę lub w ramach abonamentu Play. Na tym możliwości się nie kończą.

TV Box to urządzenie z systemem Android TV 8.0, które obsługuje rozdzielczość 4K oraz technologię Cast. Klienci będą mogli zainstalować więc dodatkowe aplikacje mobilne ze sklepu Google Play, takie jak YouTube czy Tidal. W zestawie z urządzeniem nie zabrakło też pilota, który pozwoli obsłużyć proste gry. Można podłączyć do niego również zakupiony osobno kontroler.

Play Now TV Box - znamy już cennik.

REKLAMA

Z testów można zrezygnować w dowolnym momencie. Jeśli ktoś zdecyduje się nie rozwiązywać umowy, to od 7. miesiąca będzie musiał uiszczać opłaty. Abonament dla osób, które nie mają dostępu do Play Now, wynosi 35 zł miesięcznie. Abonenci Play, którzy mają już teraz Play Now w swojej taryfie, za TV Box zapłacą zaś 20 zł miesięcznie.

Play oferując dostęp do telewizji na pół roku bez żadnych opłat liczy na to, że klienci, którzy zdecydują się na testowanie telewizji internetowej Play Now oraz dekodera TV Box, będą dzielić się swoimi wrażeniami z operatorem. Niewykluczone, że sieć będzie się sama do zgłaszać do testerów z prośbą o opinie na temat usługi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA