REKLAMA

Śląscy programiści przenieśli konferencję PickJS do sieci. Dochodami podzielą się z WHO

Walkę z koronawirusem można wspierać na różne sposoby. Śląscy programiści skupieni wokół fundacji Gruba.IT podzielą się przychodami z konferencji PickJS z WHO.

23.03.2020 18.36
Śląscy programiści przenieśli konferencję PickJS do sieci. Dochodami podzielą się z WHO
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia koronawirusa zdziesiątkowała imprezy branżowe. W świecie nowych technologii pod nóż poszły takie konferencje, jak Google I/O czy F8 Facebooka. Część z nich przeniesiono do sieci. W wirtualnym świecie ma się odbyć Microsoft Build czy WWDC Apple'a.

8 maja w Katowicach miała się odbyć konferencja PickJS organizowana przez fundację Gruba.IT. Z powodu zagrożenia epidemicznego konferencję przeniesiono do sieci.

Połowa przychodów ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na fundusz Światowej Organizacji Zdrowia powołany do walki z koronawirusem. Zebrane pieniądze mają pomóc sfinansować zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego, jak i prace nad szczepionką na koronawirusa.

Rada programowa i niemal wszyscy mówcy, którzy zgodzili się przenieść swoje wystąpienia do Internetu, już przygotowują specjalne prezentacje dostosowane do nowych warunków - twierdzi Bartłomiej Glac, jeden z organizatorów.

Konferencja PickJS odbędzie się online.

„Masz już dość konferencji JS dla początkujących? Wybierz alternatywę" - tym hasłem reklamują imprezę organizatorzy. PickJS podzielono na część warsztatową i prezentacyjną.

REKLAMA

7 maja odbędą się warsztaty poświęcone technologii blockchain i budowaniu aplikacji frontendowych. Dzień później zaplanowano kilka konferencji online. Prelegenci będą mówić między innymi o poprawie wydajności Javascript, architekturze warstwowej w React, projektach z wykorzystaniem GraphQL.

Celem członków śląskiej fundacji Gruba.IT jest stworzenie nowego trendu wśród organizatorów różnego rodzaju eventów.
Po pierwsze ratujemy się „ucieczką do Internetu” po drugie wspólnie walczymy z chorobą – im szybciej ją pokonamy, tym sprawniej wrócimy na stare tory - mówi Bartłomiej Glac.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA