Oprogramowanie  / News

Jaki jest najlepszy antywirus? AV-Comparatives udzieliło odpowiedzi na to pytanie

Bitdefender został nagrodzony przez cenioną w świecie technologicznym organizację AV-Comparatives zajmującą się testowaniem i ocenianiem aplikacji antywirusowych. Jak co roku, AV-Comparatives ogłosiło wyniki na najlepsze oprogramowanie antywirusowe.

Bitdefender został ogłoszony produktem roku w kategorii “AV-Comparatives Product of the Year 2019”. Nagroda ta przyznawana jest produktom, które osiągnęły najwyższy ogólny wynik podczas testów konsumenckich. Ostateczny wynik w takim teście zależy od liczby nagród “Advanced+” uzyskanych podczas wszystkich testów przeprowadzonych 2019 roku.

Bitdefender zdobył też inne nagrody.

Program znalazł się również na podium w kategorii “Real-World Protection Test”, która testuje działanie oprogramowania w kwestii typowych zagrożeń płynących z internetu. Produkty muszą samodzielnie zapewniać określony poziom ochrony systemu bez wywoływania zbyt dużej liczby alertów i samemu zdecydować czy czynność jest szkodliwa dla systemu, czy też nie.

Cieszymy się, że nasze oprogramowanie otrzymało najwyższe wyróżnienie w tak prestiżowym plebiscycie. Inżynierowie Bitdefender stale pracują nad produktem by jak najskuteczniej chronił on dane naszych użytkowników przed atakami cyberprzestępców i złośliwego oprogramowania – informuje Mariusz Politowicz, ekspert Bitdefender.

Drugie miejsce Bitdefender zajął również w kategorii “Malware Protection Winners”. Test ma na celu sprawdzenie jak oprogramowanie radzi sobie z malware. Produkty muszą zapewniać jak najlepszą ochronę bez powodowania fałszywych alarmów.

Kategoria “Enhanced Real-World Test (Advanced Threat Protection)” sprawdza jak programy radzą sobie z ochroną systemu przed zaawansowanymi atakami skierowanymi w konkretne punkty systemu. Bitdefender otrzymał tutaj trzecie miejsce, odpierając po 13 ataków.

Tagi:
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst