REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei P40 Pro bez ramek i z niesamowitym aparatem. Są rendery

Huawei P40 Pro będzie miał premierę już za trzy dni. Do sieci trafiłī już jednak rendery pokazujące najpewniej finalny wygląd urządzenia. Oto Huawei P40 Pro w pełnej krasie.

23.03.2020
11:05
huawei p40 pro
REKLAMA
REKLAMA

Seria Huawei P40 będzie miała premierę już 26 marca, czyli w najbliższy czwartek. Tego dnia zobaczymy dwa lub nawet trzy nowe smartfony. Można mieć pewność do do Huaweia P40 i P40 Pro, ale wcześniejsze plotki mówiły też o najlepiej doposażonym Huaweiu P40 Pro Premium.

Do sieci właśnie wyciekły rendery przedstawijące P40 Pro i P40. Zacznijmy od tego pierwszego.

Huawei P40 Pro - nowy aparat ma być najważniejszym elementem

huawei p40 pro class="wp-image-1112151"

Huawei P40 Pro na renderach wygląda kapitalnie. Ekran ma przekątną 6,58 cala i zajmuje niemal cały front urządzenia. Boczne ramki są praktycznie niewidoczne z uwagi na duże zakrzywienie krawędzi ekranu. Huawei nie poszedł jednak w takie ekstremum jak w modelu Mate 30 Pro z ekranem zachodzącym daleko na ramkę. Do tego góra i dolna ramka P40 Pro są bardzo mocno odchudzone względem ubiegłorocznego modelu.

Z przodu znajdzie się wycięcie na podwójny moduł kamerki, co przywodzi na myśl ubiegłorocznego Samsunga Galaxy S10 Plus, tyle że kamerka znajdzie się przy lewej krawędzi. Aparat do selfie będzie miał 32 megapiksele i będzie wspierany modułem głębi 3D, wykorzystywanym najpewniej do wykrywania twarzy na zasadzie podobnej do Face ID.

huawei p40 pro class="wp-image-1112148"

Z tyłu znajdzie się zupełnie nowy aparat umieszczony na dużej, czarnej wysepce. Jest to układ stworzony wspólnie z niemiecką legendą fotografii, firmą Leica. Do dyspozycji będziemy mieli następujący układ aparatów:

  • podstawowy aparat 50 MP,
  • teleobiektyw z matrycą 40 MP i powiększeniem do 50x,
  • ultraszeroki kąt z matrycą 12 MP,
  • sensor głębi ostrości.

Najważniejszy będzie jednak nowy, wyspecjalizowany procesor obrazu XD Fusion Engine. Ma on sprawić, że zdjęcia będą lepsze jakościowo, a do tego kompilowanie plików HDR ma być znacznie szybsze.

huawei p40 pro class="wp-image-1106871"

Jeśli chodzi o podzespoły, możemy spodziewać się procesora Kirin 990 i akumulatora 4200 mAh.

Huawei P40 również zapowiada się świetnie

huawei p40 class="wp-image-1112157"

Huawei P40 będzie wyposażony w ekran o przekątnej 6,1 cala. Będzie to płaski panel, przez co ramki wokół niego będą bardziej widoczne niż w wariancie Pro. Nieco mniejszy rozmiar przełoży się też na mniejszy akumulator o pojemności 3800 mAh.

Aparat Huaweia P40 będzie się składał z trzech modułów o rozdzielczościach 50, 16 i 8 megapikseli. Znajdzie się tu również procesor obrazu XD Fusion Engine.

huawei p40 class="wp-image-1112154"

Oba smartfony nie będą zawierać usług Google’a. Zamiast nich Huawei stawia na HMS, czyli Huawei Mobile Services, na czele z własnym sklepem z aplikacjami AppGallery. Ceny nowych smartfonów nie są jeszcze znane.

Tymczasem seria Huawei P40 Lite jest już dostępna

Tańszy wersje są dostępne w dwóch wariantach: Huawei P40 Lite i P40 Lite E. Dowiecie się o nich więcej z naszego filmu.

REKLAMA

Za trzy dni wszystko stanie się jasne. Huawei P40 Pro zapowiada się na mocnego konkurenta Samsunga Galaxy S20 Plus. Najbardziej jestem ciekaw możliwości nowego aparatu, bo pod tym względem Huawei w ubiegłych latach udowadniał, że potrafi się bardzo szybko uczyć, wyciągać wnioski i tworzyć aparaty najwyższej jakości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA