REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei P40 Pro nadchodzi. Jest nowy zwiastun producenta

Huawei P40 Pro nadchodzi wielkimi krokami. 10 dni przed premierą producent udostępnia nowy zwiastun pokazujący design i zupełnie nowy aparat smartfona.

16.03.2020
16:01
huawei p40 pro
REKLAMA
REKLAMA

W tym roku premiera serii Huawei P40 rozpoczęła się od modeli najtańszych. Huawei P40 Lite i Huawei P40 Lite E miały już swoją premierę i trafiają do sklepów. Mieliśmy już okazję przyjrzeć się tym smartfonom i wyglądają one niezwykle interesująco, szczególnie w kontekście zaskakująco niskiej ceny.

Oba urządzenia - podobnie jak wszystkie nowe smartfony Huaweia - nie mają wbudowanych usług Google. Nie jest to tak wielkim problemem, jak mogłoby się wydawać. Przygotowaliśmy poradnik, w którym pokazujemy, jak wgrać usługi Google na Huaweia P40 Lite i P40 Lite E. Cały proces zajmuje kilka minut, ale pamiętajcie, że przeprowadzacie go na własną odpowiedzialność.

Huawei P40 Pro nadchodzi.

Za nami dopiero początek premier, bo wszyscy czekamy na danie główne, czyli Huaweia P40 i jego wariant P40 Pro. Krążą plotki, że tym razem zobaczymy jeszcze jedną odmianę o nazwie Huawei P40 Pro Premium, która byłaby najmocniejszym wariantem. Podobny zabieg zastosował w tym roku Samsung, prezentując Galaxy S20, S20 Plus i topowego S20 Ultra, którego recenzję możecie znaleźć na naszym kanale.

Zobaczmy jednak, jak Huawei zapowiada nadchodzącą serię P40 Pro. Piętnastosekundowy zwiastun pokazuje wygląd smartfona, na czele z zakrzywionymi krawędziami ekranu, bardzo wąskimi ramkami i wysepką aparatu. To właśnie aparat wydaje się być głównym wyróżnikiem nowego smartfona

Co wiemy już teraz o Huaweiu P40 Pro?

Obecnie pewna jest tylko data premiery, którą zaplanowano na 26 marca. Nie brakuje jednak przecieków. Evan Blass (@evleaks) pokazał rendery, które mają być oficjalnymi materiałami Huaweia. Widać na nich aż sześć odmian kolorystycznych smartfona, więc będzie z czego wybierać. Zobaczymy stonowane warianty w kolorze jasnoszarym, ciemnoszarym i czarnym. Do tego dojdą kolory złota, błękitu i jasny wariant z gradientowym wykończeniem.

Pojawiają się też nieoficjalne informacje o specyfikacji Huaweia P40 Pro Premium.

Smartfon ma być wyposażony w duży ekran OLED o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości 1440 x 3160 px, z obsługą odświeżania w 120 Hz. Smartfon ma bazować na procesorze Kirin 990 i 12 GB RAM. Warianty pamięci wbudowanej to 128 i 512 GB z możliwością rozszerzenia o karty NM.

huawei p40 pro class="wp-image-1106871"

Najważniejszy będzie jednak aparat, bo to właśnie ten element od wielu lat jest wyróżnikiem serii P u Huaweia. Tym razem główny moduł będzie miał rozdzielczość 52 MP i jasność obiektywu f/1.8. Zaskakuje jednak potężny (jak na segment smartfonów) rozmiar matrycy, wynoszący aż 1/2.8 cala. Pamiętajmy, że im większy rozmiar matrycy, tym - przynajmniej w teorii - łatwiej o lepszą jakość zdjęć.

Do tego zobaczymy moduł z obiektywem ultraszerokokątnym z ekwiwalentem ogniskowej 18 mm i światłem f/1.8. Jeśli te dane się potwierdzą, nie spodziewajcie się szokującego kąta widzenia. 18 mm to szeroki, ale jeszcze nie ekstremalny kąt. Ultraszerokokątny aparat będzie miał 40 megapikseli.

REKLAMA

Ciekawie zapowiada się teleobiektyw, a raczej dwa teleobiektywy. Pierwszy będzie miał ogniskową 80 mm (krotność optycznego powiększenia 3x), a drugi będzie miał ogniskową aż 240 mm, co da optyczną krotność powiększenia na poziomie aż 10x. Ciekaw jestem możliwości tych obiektywów w połączeniu z zoomem cyfrowym.

Do premiery zostało już tylko 10 dni. Jest na czo czekać, bo jeśli plotki się potwierdzą, zobaczymy aż trzy urządzenia: P40, P40 Pro i P40 Pro Premium.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA