REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Nadchodzą zmiany na Allegro. Nowości w Allegro Lokalnie i pakiet wsparcia dla sprzedających

Szykują się zmiany na Allegro. Pojawi się pakiet wsparcia dla sprzedających, którzy mają niższe obroty w związku z epidemią koronawirusa. Do tego wchodzą nowości w Allegro Lokalnie.

27.03.2020
16:46
allegro pakiet wsparcia
REKLAMA

Allegro niedawno wdrożyło darmowy miesiąc pakietu Allegro Smart dostępnego dla wszystkich. Oznacza to darmowe dostawy do Paczkomatów przy zakupach za minimum 40 zł i darmowego kuriera powyżej 100 zł. Tera czas na coś dla sprzedawców.

REKLAMA

Rusza pakiet nowości, którego celem jest wsparcie obecnych oraz przyszłych sprzedawców dotkniętych ograniczeniami związanymi z epidemią koronawirusa. Allegro wycenia wartość pomocy na równowartość 16 mln zł.

W skład pakietu wchodzą cztery główne nowości. Są to:

  • wydłużenie okresu płatności rachunku Allegro dla małych przedsiębiorstw z 14 do 60 dni,
  • brak opłat za sprzedaż dla nowych przedsiębiorców do 31 lipca (dotyczy nowych kont firmowych zarejestrowanych w kwietniu) i przedłużony czas trwania pakietów Basic, power i Max w kilku kategoriach motoryzacyjnych,
  • Pożyczka ze zwrotem prowizji dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą,
  • wstrzymanie wcześniej ogłoszonych podwyżek opłat oraz zmiany podstawy naliczania prowizji w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart lub z dostawą za 0 złotych.

Opłaty dla Allegro za marzec i kwiecień można przesunąć na późniejszy termin.

Wydłużenie okresu płatności rachunku Allegro dotyczy opłat z tytułu prowizji od sprzedaży, promowania ofert i innych zobowiązań. Rozwiązanie dotyczy sprzedawców korzystających z kont firmowych z polskim numerem NIP, którzy w każdym z trzech ostatnich miesięcy 2020 r. (tj. w styczniu, lutym lub marcu) osiągnęli łącznie na wszystkich swoich kontach na Allegro obrót mniejszy niż 50 tys. zł.

Można będzie przełożyć płatność za marzec i kwiecień na inne terminy, a Allegro przymknie na to oko, pozostawiając konto aktywne.

Nowi przedsiębiorcy nie zapłacą prowizji od sprzedaży.

To rozwiązanie przeznaczone dla firm, które musiały zrezygnować z fizycznych sklepów. Allegro w ten sposób zachęca do sprzedaży online. Nowi przedsiębiorcy na Allegro, bez względu na wysokość obrotów, mogą do 31 lipca sprzedawać bez prowizji. Co oznacza „nowi”? Mianowicie to, że konto musi zostać założone w kwietniu, a firma wcześniej nie była zarejestrowana na Allegro.

Pojawia się też zniesienie opłat za wystawienie w kategoriach motoryzacyjnych, na zasadach jak wyżej. Do tego Allegro podwaja czas trwania wszystkich pakietów ogłoszeń (Basic, Power i Max) w kategoriach motoryzacyjnych.

Do tego pojawia się pożyczka dla sprzedających, a także wstrzymanie wcześniej ogłoszonych podwyżek opłat. Więcej na ten temat znajdziecie na stronach Allegro.

Są też nowości w Allegro Lokalnie.

Pierwszą jest niższa opłata za sprzedaż w ogłoszeniach z opcją kup teraz lub licytacją:

  • w kategorii Elektronika z 10 proc. do 4,9 proc.
  • w pozostałych kategoriach z 10 proc. do 7,9 proc.

Jednocześnie zniknęła maksymalna wysokość opłaty za sprzedaż, która wynosiła 50 zł, co nie jest dobrą wiadomością dla osób, które sprzedają przedmioty o znacznych wartościach.

REKLAMA

Pojawiła się też możliwość wyróżniania ogłoszeń, która działa na podobnych zasadach jak na Allegro. Ponadto od teraz można także obserwować ogłoszenia. Wszystkie ogłoszenia, które obserwujesz na Allegro Lokalnie znajdziesz zarówno w zakładce Obserwowane na Allegro Lokalnie, jak i w Obserwowane oferty na Allegro.

Zmiany już powinny być widoczne u kupujących i sprzedających na Allegro.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA