REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Netflix w Polsce uruchamia dwa nowe plany mobilne. To sposób na najtańszy abonament w historii

Netflix rozpoczyna w Polsce testy dwóch nowych planów mobilnych. Jeśli oglądasz seriale na smartfonie i tablecie, warto się im przyjrzeć.

20.02.2020
5:59
Nie wierzcie w darmowego Netfliksa na Facebooku. W 20 minut oszuści złapali ponad 10 tys. osób
REKLAMA
REKLAMA

Netflix rozpoczyna w Polsce testy zupełnie nowych planów. News jest z dzisiaj, ale pełne wdrożenie nowości potrwa kilka dni.

Dotychczas były dostępne trzy warianty abonamentu, a od dziś nowi użytkownicy zobaczą ich aż pięć. Do planu Podstawowego, Standard i Premium dołączają Mobile i Mobile+, które pozwolą oglądać materiały na smartfonach i tabletach. Netflix zamierza sprawdzić, czy takie rozwiązanie przyjmie się w Polsce.

Plany Netflix Mobile i Netflix Mobile+. Jakie ceny i urządzenia?

netflix autoplay jak wyłączyć class="wp-image-1084095"

Plan Mobile staje się najtańszym abonamentem oferowanym przez Netfliksa. Plan obejmuje jedno urządzenie mobilne (smartfon lub tablet) i umożliwi oglądanie materiałów w jakości SD. Zapłacimy za to 24 zł miesięcznie.

Plan Mobile+ jest bardziej rozbudowany. W jego przypadku możemy korzystać z dwóch urządzeń jednocześnie, przy czym mogą to być nie tylko urządzenia mobilne (tablety i smartfony), ale też komputery (stacjonarne i laptopy), a materiały możemy odtwarzać w jakości Full HD. Ten abonament będzie kosztował 38 zł miesięcznie.

Pozostałe plany pozostają bez zmian.

Netflix nie zmienia dotychczasowych planów. Dla przypomnienia, są to:

  • Plan Podstawowy - jedno dowolne urządzenie, materiały w jakości SD, cena 34 zł/mies.,
  • Plan Standard - dwa dowolne urządzenia jednocześnie, materiały w jakości Full HD, cena 43 zł/mies.,
  • Plan Premium - cztery dowolne urządzenia jednocześnie, materiały w jakości Ultra HD, cena 52 zł/mies.

Nowy plan Mobile jest zatem najtańszy z całej stawki, a plan Mobile+ jest o 5 zł/mies. tańszy od planu Standard zapewniającego analogiczną jakość.

Plany Mobilne są ukłonem w stronę osób, które oglądają filmy i seriale głównie na urządzeniach mobilnych.

Netflix - jak to działa? Sprawdź nasz poradnik i oglądaj świetne seriale class="wp-image-582302"

W planie Mobile filmy i seriale można oglądać tylko na smartfonie i tablecie, w aplikacjach mobilnych Netfliksa. Droższy plan Mobile+ dołącza do tego laptopy i komputery stacjonarne, a do tego pozwala oglądać materiały na dwóch ekranach jednocześnie.

Trzeba podkreślić, że oba plany mobilne oficjalnie nie pozwalają na oglądanie materiałów Netfliksa na telewizorze. Jak twierdzi Netflix, nie zadziałają w ich przypadku również niektóre sztuczki polegające na strumieniowaniu materiałów na telewizor, np. za pomocą Chromecasta.

Nie mamy natomiast informacji mówiących o tym, by plany mobilne były okrojone z możliwości pobierania filmów i seriali do pamięci urządzenia. Ta funkcja najpewniej będzie dostępna, co ma sens, biorąc pod uwagę fakt, że materiały pobieramy przecież właśnie na urządzenia mobilne.

Plany mobilne Netfliksa mają być odpowiedzią na zmieniające się potrzeby użytkownika.

netflix aplikacja android i ios

Netflix twierdzi, że dzisiaj aż jedna trzecia użytkowników serwisu ogląda Netfliksa tylko na smartfonach, laptopach lub tabletach. W biurze prasowym serwisu czytamy:

Od kilku lat proponujemy trzy plany subskrypcji. Wprowadzane właśnie testowo dwa nowe wynikają ze znacznego wzrostu wykorzystania urządzeń mobilnych jako sposobu konsumpcji treści w serwisie Netflix. Nowe plany udostępnimy na stałe, gdy odbiorcy doceniający zwiększoną elastyczność będą z nich korzystać i uznają tę zmianę za pozytywną.

I faktycznie, w ostatnich latach urządzenia mobilne niespodziewanie wyrastają na konkurentów telewizorów. Coraz częściej słychać - przeważnie wypowiadane z dużą dumą - słowa o tym, że ktoś nie ma w domu telewizora. Z drugiej strony, jest dla mnie wielkim fenomenem fakt, że moja żona mając do dyspozycji duży telewizor, często i tak woli oglądać Netfliksa i YouTube’a na komputerze lub na tablecie.

Ja sam będąc w domu zdecydowanie wolę telewizor, ale do pociągów, samolotów i hoteli zawsze zabieram iPada z kilkoma odcinkami seriali zapisanymi w pamięci urządzenia. Niejednokrotnie oglądałem też seriale na smartfonie, co wcale nie było tak niewygodne, jak mogłoby się wydawać. W ten sposób obejrzałem m.in. całe „Miłość, Śmierć i Roboty” (a miał być tylko jeden odcinek…).

Nowe plany Netflix Mobile i Netflix Mobile+ na razie są w fazie testów

Testy planów mobilnych od dziś ruszają w Polsce i kilku innych krajach świata. Można już z nich skorzystać, ale nie oznacza to, że zostaną z nami na stałe. Netflix sprawdzi, czy taki abonament cieszy się na naszym rynku powodzeniem i wtedy podejmie decyzję.

Dotychczasowe testy prowadzone na innych rynkach skończyły się sukcesem. W lipcu 2019 r. informowaliśmy o podobnych testach planów mobilnych prowadzonych w Indiach. Obecnie plany mobilne weszły tam do stałej oferty, a dodatkowo trafiły też na stałe do Malezji i Indonezji.

Jak oceniacie nowe plany? Zamierzacie dać im szansę?

REKLAMA

Aktualizacja

Dostaliśmy informację o lekkim poślizgu Netfliksa przy wdrożeniu nowych planów. Nowe oferty będą dostępne w ciągu najbliższych dni, najpóźniej do 26 lutego 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA