REKLAMA

Pytanie dnia: czy zapłaciłbyś za tani plan Netfliksa tylko na smartfona?

Netflix na smartfonie dla wielu osób cały czas brzmi jak hipokryzja, a jednak powstał plan przeznaczony tylko na smartfony. Jest tani i póki co dostępny tylko w Indiach.

24.07.2019 12.34
Nie wierzcie w darmowego Netfliksa na Facebooku. W 20 minut oszuści złapali ponad 10 tys. osób
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli Netflix, to wieczór, czas wolny, kanapa i duży telewizor, prawda? Prawda… ale nie do końca. Choć sam oglądam Netflixa w większości właśnie w tej konfiguracji, to uważam, że wielkim dobrodziejstwem jest możliwość zapisu filmów do pamięci urządzenia i obejrzenia ich w trasie lub w hotelu, na smartfonie albo tablecie. Regularnie korzystam z tej funkcji i irytują mnie serwisy, które nie oferują takiej możliwości, w tym np. HBO Go.

Oglądanie filmów i seriali na ekranie smartfonów nie jest tak niewygodne, jak mogłoby się wydawać. W naszej redakcji są fani piłki, którzy regularnie oglądają mecze w aplikacji Eleven na smartfonie. Są też osoby, które nawet mając telewizor przed sobą, z jakichś względów wolą sięgnąć po tablet, bo tak jest im wygodniej.

11 zł za Netflixa, ale tylko na smartfonie.

netflix aplikacja iphone android class="wp-image-582303"

Netflix wprowadził właśnie nowy plan, który jest póki co dostępny tylko w Indiach. Użytkownicy mogą wykupić za 199 Rs (odpowiednik 11 zł) dostęp do Netfliksa, ale tylko na smartfonie. Ograniczeń jest więcej. Plan oferuje tylko standardową jakość (czyli 480p) i można mieć w nim tylko jedno konto użytkownika. Netflix zablokował możliwość przesyłania obrazu z aplikacji na smart TV, więc faktycznie jest to usługa przeznaczona tylko na smartfony.

Decyzja o takim planie i o wdrożeniu go w Indiach nie jest przypadkowa. Indie to przeogromny rynek, który jest jednak znacznie biedniejszy od innych wielkich gospodarek. Do tego w Indiach wiele osób nie ma telewizora lub komputera, ale za to praktycznie każdy ma smartfona.

Ogłoszenie nowego planu ma też oczywisty cel biznesowy. W ostatnim kwartale Netflix pozyskał 2,7 mln nowych użytkowników, czyli prawie dwukrotnie mniej niż w pierwszym kwartale, kiedy przybyło 5,1 mln osób. Chcąc utrzymać dynamikę wzrostów, Netflix musi szukać nowych rynków i nowych planów.

Gdyby taki plan był dostępny w Polsce, wszedłbyś w to?

REKLAMA

Podstawowe pakiet Netflixa w Polsce kosztuje 34 zł. Mamy w nim jakość SD i możliwość oglądania na jednym ekranie. Pakiet Standard kosztuje 43 zł i umożliwia oglądanie materiałów HD na dwóch ekranach. Jest też pakiet Premium za 52 zł z jakością 4K i z możliwością oglądania na czterech ekranach równolegle.

Czy na tle tych cen skusiłbyś się na pakiet mobilny wyceniony na 10–15 zł? Komentarze są do waszej dyspozycji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA