REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

MediaMarkt uruchamia dostawy tego samego dnia. Tak powinno być zawsze i wszędzie

Chyba już nigdy nie będę sam drałował po elektronikę do sklepu. MediaMarkt właśnie wprowadził właśnie dostawy tego samego dnia i nie kosztuje to majątku.

21.02.2020
15:03
media-markt-dostawa-tego-samego-dnia
REKLAMA
REKLAMA

Są takie rzeczy, których bardzo potrzebowałem, ale nie zdawałem sobie o tym nawet sprawy. Takim moim niedawnym odkryciem jest subskrypcja Allegro Smart, która całkowicie zmieniła moje podejście do zakupów w sieci za sprawą darmowych dostaw przy zamówieniach na określoną kwotę u wybranych sprzedawców.

Abonament polskiego Allegro narobił mi zresztą apetytu na podobną usługę, jaką jest Amazon Prime. Co prawda tak jak sam Amazon przyjmuje od nas zamówienia, tak darmowe dostawy u nas nie działają. To się jednak może zmienić. Amazon rzekomo już lada moment wpuści na swoją platformę sprzedawców z Polski i odpali witrynę Amazon.pl.

Jeśli jednak chodzi o elektronikę, to z Allegro i Amazonem wygrywa teraz w cuglach MediaMarkt.

Uwielbiam polityka zwrotów w Amazonie, ale i tak nienawidzę czekania na produkty kupione online. Po licznych przygodach z kurierami nabawiłem się traumy. Co prawda przez niedziele niehandlowe jest to teraz utrudnione, ale jeśli już najdzie mnie ochota lub potrzeba, to staram się samemu pojechać do sklepu i mieć sprawę z głowy jeszcze tego samego dnia.

Ze względu na swoją awersję do czekania na dostawę tak bardzo pokochałem wszelkiej maści e-booki, audiobooki, streamingi i cyfrowe kopie gier. W ich przypadku wystarczy jedno kliknięcie i dana treść już się pobiera na wskazane urządzenie. Szybko, prosto, przyjemnie. No i oczywiście bez wychodzenia w domu.

W przypadku fizycznych nośników i innych materialnych produktów nie ma siły, trzeba jechać samemu albo czekać co najmniej dzień. Dlatego też z ogromnym entuzjazmem przyjąłem wieść, że Media Markt planuje wprowadzić usługę dostawy tego samego dnia. W dodatku sieć nie zdziera za to przesadnie dużo pieniędzy.

Od teraz klienci, którzy złożą zamówienie w sklepie internetowym, mogą wybrać nową opcję dostawy, która zakłada doręczenie paczki tego samego dnia. MediaMarkt chwali się przy tym, że jest pierwszą siecią sklepów z elektroniką użytkową, która wprowadza tego typu rozwiązanie na polskim rynku.

Co prawda opcją dostawy tego samego dnia nie jest objęty cały asortyment, ale można w ten sposób zamówić tysiące produktów, które zostały oznaczone na stronie internetowej adnotacją „Dostarczymy dziś”. Dotrą one do klientów zaledwie po kilku godzinach od potwierdzenia zamówienia.

Sklep objął dostawą tego samego dnia takie kategorie jak smartfony, laptopy, tablety, konsole i gry, smartwatche oraz tzw. małe AGD. Oznacza to, że pralki otrzymać tego samego dnia się nie da, czaj czajnik, ekspres do kawy, suszarkę lub szczoteczkę soniczną już tak.

Za usługę dostawcy tego samego dnia w MediaMarkt płaci się niezależnie od wybranego produktu 14,99 zł.

Nie jest to przesadnie wygórowana cena i z pewnością będę z tej opcji nie raz i nie dwa korzystał. Na start MediaMarkt oferuje dostawę tego samego dnia w sześciu miastach na terenie Polski, a już niedługo uruchomiona zostanie w kolejnych siedmiu.

Dokładna godzina dostawy zależy od lokalizacji. W przypadku mieszkańców aglomeracji katowickiej, Łodzi, Poznania, Wrocławia i Krakowa sieć obiecuje, że zamówienia złożone w dniu roboczym do godziny 11:30 zostaną dostarczone między 18:00 a 22:00.

mediamarkt dostawa tego samego dnia miasta godziny class="wp-image-1091109"
REKLAMA

W przypadku stolicy dostępne są zaś nie jedna, a dwie opcje. Osoby, które wyrobią się do godziny 11:30 z zamówieniem, otrzymają swoją paczkę pomiędzy 14:00 a 17:00. Aby otrzymać produkty pomiędzy 18:00 a 22:00, wystarczy zdążyć przed 15:30.

To, czy ktoś się kwalifikuje do dostawy tego samego dnia, można sprawdzić na stronie internetowej sklepu. W najlepszej sytuacji są zaś klienci, którzy mieszkają obok salonu MediaMarkt. Swoje zamówienie mogą odebrać już po 55 minutach od jego złożenia na stronie internetowej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA