REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

HTC nie rzuca ręcznika na ring. Jeszcze w tym roku zadebiutują smartfony obsługujące 5G

Yves Maitre, nowy CEO HTC, potwierdził, że firma planuje wypuszczenie smartfona kompatybilnego z 5G jeszcze w tym roku. Nie wiemy jednak czy z nowym modelem HTC ma zamiar wrócić do wyścigu o sztandarowych modeli.

24.02.2020
8:10
HTC włączy się do wyścigu o 5G. Czy to uratuje firmę?
REKLAMA
REKLAMA

Tajwańczycy na dobre wycofali się ze smartfonowego wyścigu po premierze modelu HTC U12+, która miała miejsce w czerwcu... 2018 roku. Smartfon zebrał pozytywne recenzje, ale nie zdołał zdobyć sympatii klientów, w czym wydatnie pomagała wyższa niż u konkurentów cena.

Później HTC skoncentrowało się raczej na niszowym Exodusie, czyli telefonie do kryptowalut. Specyficzna grupa docelowa nie zdołałaby jednak zapewnić firmie wyjścia z finansowego kryzysu.

htc exodus 1s class="wp-image-1023307"

HTC traci pieniądze.

Przychody HTC w ciągu 2019 roku spadły o 57 proc. Jeśli porównać je z przychodami za 2017 rok - to aż od 87 proc. Dla kontekstu, HTC w ciągu całego roku generuje mniejszą sprzedaż, niż Apple w ciągu dwóch tygodni na samych AirPodsach. Potężna zadyszka na smartfonowym rynku może się skończyć źle, ale HTC nie ma zamiaru rzucać ręcznika na ring.

Telefon z 5G jeszcze w tym roku.

Szef firmy zapowiedział, że telefon z 5G zobaczymy jeszcze w tym roku. Choć nie znamy jego szczegółów, to HTC ma zamiar dalej współpracować z Qualcommem, więc bardzo prawdopodobne wydaje się, że na pokładzie telefonu zobaczymy nowego Snapdragona. Nie jest to takie oczywiste, bo swoje wersje procesorów, współpracujące z 5G, pokazał również Mediatek.

HTC ma się także w jeszcze większej mierze skupić na rynku rzeczywistości wirtualnej, gdzie jest jednym z najważniejszych graczy. Tajwańska firma niedawno zapowiedziała trzy nowe zestawy gogli do VR-u. HTC Vive Cosmos Play, HTC Vive Cosmos Elite i HTC Cosmos XR mają trafić do klientów o różnej zasobności portfela i od początku współpracować z najnowszą grą z serii Half-Life, która zadebiutuje w VR, Half-Life: Alyx.htc vive cosmos elite

Jak zaś przedstawiają się ceny nowych gogli na naszym rynku?

REKLAMA
  • HTC Vive Cosmos Play - 2499 zł.
  • HTC Vive Cosmos - 3699 zł,
  • HTC Vive Cosmos Elite - 4299 zł.

Cena HTC Vive Cosmos XR pozostaje tajemnicą.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA