REKLAMA

HTC zbroi się przed premierą Half-Life: Alyx i prezentuje nowe gogle VR z linii HTC Vive Cosmos

HTC poszerza ofertę gogli wirtualnej rzeczywistości. Nowe modułowe zestawy VR z linii HTC Vive Cosmos debiutują na miesiąc przed premierą Half-Life: Alyx.

20.02.2020 09.05
htc vive cosmos
REKLAMA
REKLAMA

Nowa gra w uniwersum Half-Life okazała się niespodziewanie produkcją rozgrywaną w wirtualnej rzeczywistości. Twórcy platformy Steam zapowiedzieli premierę spin-offa serii na 23 marca i już od dawna wiemy, że tytuł będzie kompatybilne nie tylko z goglami Valve Index, ale również z innymi zestawami VR.

Wśród producentów gogli wirtualnej rzeczywistości, które fani będą wykorzystywać do uruchamiania Half-Life: Alyx, znajdują się produkty HTC — pierwszej firmy, która rozwijała platformę Steam VR. Firma zapowiedziała właśnie premierę kilku nowych zestawów do grania w VR o modułowej konstrukcji.

HTC Vive Cosmos w trzech nowych odsłonach

HTC Vive Cosmos to produkt z segmentu premium. Gogle są prawie dwukrotnie droższe niż te od Oculusa, a ich producent rozumie, że to bardzo wysoka cena jak za wejście w świat wirtualnej rzeczywistości. Z tego powodu od teraz te gogle będą sprzedawane w trzech wersjach różniących się ceną i możliwościami.

htc vive cosmos play class="wp-image-1090344"
HTC Vive Cosmos Play

Podstawowym modelem w ofercie będzie od teraz zestaw HTC Vive Cosmos Play. Gogle wyposażono nie w sześć, a w cztery kamery do śledzenia otoczenia. Tak jak HTC Vive Cosmos, nie wymagają montażu w pomieszczeniu satelitek z czujnikami. W obudowie nie zamontowano słuchawek, ale w zestawie powinny znaleźć się dwa kontrolery.

Oprócz tego w sprzedaży pojawią się nieco droższe zestawy HTC Vive Cosmos Elite i HTC Cosmos XR.

Tak naprawdę nie są to jednak zupełnie inne produkty. Sercem wszystkich modeli jest bowiem sama jednostka główna znana z HTC Vive Cosmos. Modułowa konstrukcja pozwala na rozbudowę gogli z tej rodziny do wyższych wersji w późniejszym terminie za pośrednictwem modułów, które można dokupić osobno.

Oznacza to, że we wszystkich wariantach tego urządzenia znajduje się ten sam ekran typu LCD o rozdzielczości 2800 na 1700 pikseli. Wyświetlacz zapewnia 110-stopniowe pole widzenia przy odświeżaniu z częstotliwością 90 Hz. Do wszystkich par można dołączyć też moduł bezprzewodowy Vive Wireless Adapter.

htc vive cosmos elite class="wp-image-1090338"
HTC Vive Cosmos Elite

Jakie dodatkowe moduły dostaną HTC Vive Cosmos Elite?

HTC Vive Cosmos Play z czterema kamerami sprawdzi w muzeach oraz w sektorze edukacyjnym. Osoby, które chcą pograć w VR, mogą zdecydować się na dotychczas sprzedawane HTC Vive Cosmos z sześcioma kamerami lub HTC Vive Cosmos Elite z inną płytą na froncie gogli, która oferuje wsparcie dla obu generacji satelitek SteamVR.

W zestawie sprzedażowym HTC Vive Cosmos Elite będzie można znaleźć dwie satelitki w wersji 1.0. Do tego dochodzą dwa kontrolery Vive i wbudowane słuchawki. Klienci, którzy chcieliby rozbudować posiadane już gogle z rodziny HTC Vive Cosmos do wyższej wersji, będą mogli dokupić przednią płytkę, stacje bazowe oraz kontrolery.

htc vive cosmos xr class="wp-image-1090347"
HTC Vive Cosmos XR

Do tego dochodzi zestaw HTC Vive Cosmos XR.

Jest on takim creme de la creme oferty. HTC Vive Cosmos XR pozwoli doświadczać nie tylko wirtualnej, ale również mieszanej rzeczywistości. Przednia płytka w tych goglach dostała dwie dodatkowe kamerki, które przechwytują w czasie rzeczywistym obraz świata zewnętrznego i wyświetlają go na ekranie gogli.

REKLAMA

Aktualizacja:

Jeśli chodzi o ceny, to nowy podstawowy model w ofercie, czyli HTC Vive Cosmos Play, wyceniono w Polsce na 2499 zł. Dostępne już wcześniej gogle HTC Vive Cosmos można kupić za 3699 zł, a doposażony zestaw w postaci HTC Vive Cosmos Elite  — za 4299 zł. Nie wiemy natomiast, ile producent zażyczy sobie za HTC Vive Cosmos XR.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA