REKLAMA

GTA 4 wraca na Steam. Rockstar rozdaje dodatki w ramach przeprosin

Rockstar uporał się z problemami, a po ponad miesiącu nieobecności GTA 4 wraca na Steam. W ramach przeprosin studio daje graczom dodatki. Wszyscy, którzy posiadali już wcześniej kopię gry, dostaną DLC w ramach bezpłatnej aktualizacji do Grand Theft Auto 4 Complete Edition.

19.02.2020 09.41
grand theft auto 4 gta 4 rockstar microsoft games for windows live problem steam valve
REKLAMA

GTA 4 nadal budzi ogromne emocje, chociaż gra trafiła do sprzedaży pierwotnie w 2008 r. Ostatnio zrobiło się o niej na chwilę znów głośno nieco ponad miesiąc temu, gdy się okazało, że tytuł zniknął z platformy Steam, co wywołało niemałe poruszenie.

REKLAMA

Usuwanie takich starych gier jak GTA 4 ze sklepów takich jak Steam to oczywiście nic niezwykłego.

Dzieje się tak często ze względu np. na problemy z wygasającą licencją na ścieżkę dźwiękową, jak to miało miejsce w przypadku Alana Wake’a. Jeśli sprawa dotyczy głośnych gier, to odbija się jednak sporym echem, tak jak właśnie w związku z Grand Theft Auto 4 i brakiem możliwości zakupienia nowych kopii na Steamie.

W przypadku GTA 4 kwestia zniknięcia ze sklepu była przy tym nieco bardziej złożona niż zazwyczaj. Rockstar winą za zniknięcie Grand Theft Auto 4 ze Steam obarczył… Microsoft. Wszystko ze względu na wygaszoną lata temu platformę Games for Windows Live, którą wykorzystano podczas pracy nad pecetową wersją gry.

Rockstar na szczęście rozwiązał problemy i GTA 4 wraca na Steam.

Studio nie poczuwało się do winy, ale i tak uznało, że warto dać graczom możliwość płacenia za ich produkt. Deweloperzy pracują nad aktualizacją, której debiut przewidziano na 19 marca. Po jej wgraniu na serwery zakup gry znowu będzie możliwy zarówno na platformie Steam, jak i poprzez Rockstar Game Launcher.

REKLAMA

W ramach bonusu dla fanów, którzy kupili grę wcześniej, dotychczas sprzedane kopie podstawowej wersji gry zostaną zaktualizowane za darmo do wersji Grand Theft Auto 4: Complete Edition. Co ciekawe, podobnej aktualizacji mogą spodziewać się osoby, które nabyły GTA: Episodes from Liberty City.

Jest tylko jeden mały szkopuł. Wraz z wykastrowaniem gry z usługi Games for Windows Live zniknął z niej tryb multiplayer. Gracze nie będą mieć też dostępu do tablicy wyników.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA