REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Ruszyła maszyna, już nikt nie zatrzyma. THQ Nordic ogłasza oficjalnie - Gothic Remake wchodzi do produkcji

Gracze przemówili, a THQ Nordic usłyszało – Gothic Remake naprawdę powstanie!

19.02.2020
13:15
THQ Nordic ogłasza oficjalnie - Gothic Remake wchodzi do produkcji
REKLAMA
REKLAMA

Miłośnicy gier RPG, a zwłaszcza kultowej produkcji Piranha Bytes dostali w grudniu piękny, kompletnie niespodziewany prezent od THQ Nordic – grywalne demo remake’u pierwszego Gothica.

Remake różnił się od oryginału w dość znaczący sposób, ale zachowano główną oś fabularną prologu do gry i ogólny klimat produkcji. Przejście dema zajmuje niespełna dwie godziny, ale to dość, by wyrobić sobie wstępne zdanie – i o to chodziło twórcom nowego Gothica.

Po przejściu dema można było wziąć udział w ankiecie dotyczącej nowej produkcji. THQ Nordic zamknął ankietę 16 lutego, przeanalizował feedback od graczy i teraz wiemy już na pewno: Gothic Remake powstanie!

Gracze byli jednomyślni: chcemy remake’u Gothica

W demo nowego Gothica zagrało ponad 180 tys. osób. Aż 43 tys. wypełniło potem ankietę i ponad 23 tys. zostawiło w niej szczegółowe uwagi odnośnie tego, co można poprawić.

Kluczowym pytaniem tej ankiety była kwestia, czy gracze w ogóle chcą, by remake powstał. Wykres mówi sam za siebie:

 class="wp-image-1089705"

Co więcej, znakomita większość respondentów odpowiedziała, iż chce na początku zobaczyć remake oryginału, nie sequel lub prequel (bo takie opcje również wchodziły w grę).

Większość respondentów mieściła się w przedziale wiekowym 22-35; pamięta więc oryginał. Aż 85 proc. pytanych określa siebie mianem zagorzałego fana serii i wygląda na to, że wszyscy badani zagrali przynajmniej w pierwszą i drugą odsłonę Gothica (nieco mniej w trzecią).

 class="wp-image-1089708"

Niemal wszyscy badani okazali się też być graczami pecetowymi, a aż 83,6 proc. przeszło grę na klawiaturze i myszce. Choć to akurat nie powinno nikogo dziwić, zważywszy na to, że demo dostępne było na Steamie.

Kompletne wyniki ankiety można zobaczyć klikając w ten link.

Jak gracze ocenili demo Gothic Remake?

Znakomita większość określiła warstwę audio-wizualną jako dobrą lub bardzo dobrą, choć animacje, walkę i sterowanie zdaniem graczy wymagają poprawki.

Blisko 59 proc. odbiorców nie było też do końca przekonanych co do interpretacji fabuły, zaznaczając opcję „było ok, ale mogło być lepiej”. Sam należę do tej grupy i uważam, że skoro THQ Nordic chce już przepisywać bardzo dobrą fabułę oryginału, to musi się bardziej postarać, żeby nie wyszedł z tego paździerz.

 class="wp-image-1089711"

Ogólna reakcja fanów jest jednak bardzo pozytywna, a większość oceniłaby grę na poziomie 75-85/100.

THQ Nordic analizuje obecnie indywidualne komentarze graczy i bierze pod uwagę cały zebrany feedback.

Jedną zmianą, której na 100 proc. możemy spodziewać się już teraz, jest przytłumienie oprawy wizualnej – znakomita większość indywidualnych komentarzy dotyczyła bowiem tego, że świat jest zbyt kolorowy i radosny.

 class="wp-image-1057677"

Gothic Remake – kiedy możemy spodziewać się premiery?

Przedstawiciele studia studzą nasze zapały: na pewno nie w 2020 r.

W tej chwili THQ Nordic uruchamia nowe studio w Barcelonie, które zajmie się produkcją gry na pecety i konsole nowej generacji. Kiedy jednak gra trafi na sklepowe półki – tego nie wiadomo.

REKLAMA

Najważniejsze jest jednak, że Gothic Remake w ogóle powstanie, a jeśli wierzyć wcześniejszym słowom przedstawicieli studia, w ślad za nim podążą nowe odsłony drugiej i trzeciej części.

Modły fanów zostały więc wysłuchane, a Gothic nie tylko zostanie ocalony od zapomnienia, ale przywrócony do życia w nowoczesnej odsłonie. Nie mogę się doczekać!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA