REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Dobra nowina przyszła przed Bożym Narodzeniem. THQ Nordic rozważa wskrzeszenie całej trylogii Gothica

Myśleliście, że wieści o remake’u oryginalnego Gothica to szokująca wiadomość? To słuchajcie tego – THQ Nordic rozważa wskrzeszenie także drugiej i trzeciej części.

16.12.2019
18:38
THQ Nordic rozważa remake całej trylogii Gothica
REKLAMA
REKLAMA

Fani Gothica w Polsce mogą od kilku dni podśpiewywać pod nosem pierwsze wersy Bohemian Rhapsody zespołu Queen. Wieść o remake’u gruchnęła jak grom z jasnego nieba, a do tego – kto by pomyślał! – od razu dostaliśmy grywalny teaser, dwugodzinną wersję demonstracyjną, pokazującą z grubsza, jak mógłby wyglądać odświeżony klasyk:

Demo kończy się ankietą, w której twórcy pytają graczy co ci sądzą o remake’u i robią wywiad, czy warto w ogóle brać się do pracy nad odświeżeniem. Reakcja graczy jest na tyle pozytywna, iż THQ Nordic postanowiło sypnąć kolejną garścią dobrych informacji.

 class="wp-image-1057680"

Gothic II i Gothic 3 w nowej odsłonie? Tak, tak, tak!

Na oficjalnym kanale w serwisie Discord, Zyddie – community manager THQ Nordic – potwierdził, iż spółka rozważa wskrzeszenie nie tylko pierwszej odsłony legendarnej serii, ale także drugiej i trzeciej.

Przypomnijmy, że odkąd THQ Nordic przejął Piranha Bytes w maju 2019 r., prawa do marki Gothic przeszły w ich ręce, co daje im pełną swobodę w kierowaniu dalszymi losami serii.

Oczywiście nie ma się co oszukiwać – deklaracja Zyddiego jest póki co pisana palcem na piasku. Równie dobrze community manager mógł rzucić taką kość wygłodniałemu tłumowi, łaknącemu jakichkolwiek dodatkowych informacjach o planach THQ Nordic względem Gothica. Jeśli taki był zamysł tego ruchu, to cóż, udało się: hype sięga zenitu.

 class="wp-image-1057674"

Na Gothic remake przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Co dopiero na kolejne części.

Jak przekazał na Discordzie Zyddie, nawet w najbardziej optymistycznym scenariuszu gracze muszą uzbroić się w cierpliwość.

Załóżmy, że THQ Nordic postanowi wskrzesić pierwszego Gothica. Fani zagrali w demo, zostawiają jednomyślny feedback, iż chcą powrotu klasyka.

W tym układzie projekt Gothic remake może zostać zatwierdzony najprędzej na początku przyszłego roku. Community manager THQ Nordic przypuszcza, iż w gra mogłaby się ukazać najprędzej w 2022, a nawet 2023 r.

 class="wp-image-1057707"
REKLAMA

Przyjmijmy, że remake Gothica okaże się wielkim sukcesem i spółka postanowi dalej inwestować w odświeżanie serii. Trzeba będzie czekać minimum do 2025 r. nim powstanie odświeżenie drugiej części i – tak przypuszczam – o wiele dłużej na część trzecią, gdyż trzecia część jest wielokrotnie bardziej rozbudowaną produkcją od dwóch pierwszych.

Tak czy inaczej, zostaje nam przede wszystkim trzymać kciuki za to, by remake Gothica I w ogóle powstał. A jeszcze lepiej, zamiast pasywnie trzymać kciuki, lepiej proaktywnie przejść grywalny teaser dostępny na Steamie i wypełnić ankietę. Dajmy znać THQ Nordic, że chcemy wrócić do kolonii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA