1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Dobra nowina przyszła przed Bożym Narodzeniem. THQ Nordic rozważa wskrzeszenie całej trylogii Gothica

THQ Nordic rozważa remake całej trylogii Gothica
453 interakcji
dołącz do dyskusji

Myśleliście, że wieści o remake’u oryginalnego Gothica to szokująca wiadomość? To słuchajcie tego – THQ Nordic rozważa wskrzeszenie także drugiej i trzeciej części.

Fani Gothica w Polsce mogą od kilku dni podśpiewywać pod nosem pierwsze wersy Bohemian Rhapsody zespołu Queen. Wieść o remake’u gruchnęła jak grom z jasnego nieba, a do tego – kto by pomyślał! – od razu dostaliśmy grywalny teaser, dwugodzinną wersję demonstracyjną, pokazującą z grubsza, jak mógłby wyglądać odświeżony klasyk:

Demo kończy się ankietą, w której twórcy pytają graczy co ci sądzą o remake’u i robią wywiad, czy warto w ogóle brać się do pracy nad odświeżeniem. Reakcja graczy jest na tyle pozytywna, iż THQ Nordic postanowiło sypnąć kolejną garścią dobrych informacji.

Gothic II i Gothic 3 w nowej odsłonie? Tak, tak, tak!

Na oficjalnym kanale w serwisie Discord, Zyddie – community manager THQ Nordic – potwierdził, iż spółka rozważa wskrzeszenie nie tylko pierwszej odsłony legendarnej serii, ale także drugiej i trzeciej.

Przypomnijmy, że odkąd THQ Nordic przejął Piranha Bytes w maju 2019 r., prawa do marki Gothic przeszły w ich ręce, co daje im pełną swobodę w kierowaniu dalszymi losami serii.

Oczywiście nie ma się co oszukiwać – deklaracja Zyddiego jest póki co pisana palcem na piasku. Równie dobrze community manager mógł rzucić taką kość wygłodniałemu tłumowi, łaknącemu jakichkolwiek dodatkowych informacjach o planach THQ Nordic względem Gothica. Jeśli taki był zamysł tego ruchu, to cóż, udało się: hype sięga zenitu.

Na Gothic remake przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Co dopiero na kolejne części.

Jak przekazał na Discordzie Zyddie, nawet w najbardziej optymistycznym scenariuszu gracze muszą uzbroić się w cierpliwość.

Załóżmy, że THQ Nordic postanowi wskrzesić pierwszego Gothica. Fani zagrali w demo, zostawiają jednomyślny feedback, iż chcą powrotu klasyka.

W tym układzie projekt Gothic remake może zostać zatwierdzony najprędzej na początku przyszłego roku. Community manager THQ Nordic przypuszcza, iż w gra mogłaby się ukazać najprędzej w 2022, a nawet 2023 r.

Przyjmijmy, że remake Gothica okaże się wielkim sukcesem i spółka postanowi dalej inwestować w odświeżanie serii. Trzeba będzie czekać minimum do 2025 r. nim powstanie odświeżenie drugiej części i – tak przypuszczam – o wiele dłużej na część trzecią, gdyż trzecia część jest wielokrotnie bardziej rozbudowaną produkcją od dwóch pierwszych.

Tak czy inaczej, zostaje nam przede wszystkim trzymać kciuki za to, by remake Gothica I w ogóle powstał. A jeszcze lepiej, zamiast pasywnie trzymać kciuki, lepiej proaktywnie przejść grywalny teaser dostępny na Steamie i wypełnić ankietę. Dajmy znać THQ Nordic, że chcemy wrócić do kolonii.