REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

CDP RED: Cyberpunk 2077 pojawi się na Xbox Series X, a posiadacze gry na Xbox One dostaną go za darmo

CDP RED kontynuuje swój prokonsumencki pochód po dusze, serca i portfele graczy. Firma oficjalnie poinformowała, że raz kupiony Cyberpunk 2077 dla Xboksa One będzie możliwy do uruchomienia za darmo na Xboksie Series X.

24.02.2020
18:43
Cyberpunk 2077 multiplayer
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż Cyberpunk 2077 jest tworzony z myślą o aktualnych konsolach - Xboksie One oraz PlayStation 4 - CDP RED ma już wykrystalizowane plany dotyczące następnej generacji sprzętu. Wiemy, że Cyberpunk 2077 pojawi się na Xboksie Series X (a więc również i PlayStation 5). Posiadacze konsol Microsoftu nie muszą się jednak obawiać o to, że zapłacą za futurystyczny tytuł podwójnie.

Cyberpunk 2077 kupiony dla Xboksa One zadziała w przyszłości na Xboksie Series X.

Nie wiadomo czy mowa o trybie wstecznej kompatybilności bądź nowej, ulepszonej wersji programu. Pewne jest za to, że posiadacz gry Cyberpunk 2077 dla Xboksa One zagra w polski tytuł cRPG również na Xboksie Series X bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów. CDP RED jest zdania, że żaden klient nie powinien płacić dwa razy za tę samą grę. Nawet, jeśli ta będzie w przyszłości ulepszona z myślą o wydajniejszych podzespołach nowej generacji sprzętu.

Gamers should never be forced to purchase the same game twice or pay for upgrades. Owners of #Cyberpunk2077 for Xbox One will receive the Xbox Series X upgrade for free when available. https://t.co/nfkfFLj85w

— Cyberpunk 2077 (@CyberpunkGame) February 24, 2020

Świadomie bądź nie, CDP RED rzuca nieco złego światła na dotychczasowe praktyki Sony. Wszakże posiadacze PlayStation 4 płacili niemałe pieniądze, aby zagrać na swojej konsoli na przykład w The Last of Us Remastered. Nawet posiadając The Last of Us w wersji dla PlayStation 3. Jasne, TLoU dostał ulepszony tryb wieloosobowy i znacznie odświeżoną oprawę wizualną. Jednak według klasyfikacji CPD RED gracze nie powinni płacić za niego dwa razy.

Ciekawe, czy posiadacze PlayStation 5 będą musieli zapłacić podwójnie za Cyberpunka.

REKLAMA

Wiadomo, że PS5 również będzie wspierać wsteczną kompatybilność. Nie wiemy jednak w jakim modelu będziemy mogli skorzystać tej usługi. Będzie darmowy? Będziemy wnosić drobne opłaty za import z PS4 na PS5? Będziemy płacić spore pieniądze, jak za nowe gry? Sony wciąż nie odsłoniło kart związanych z tym aspektem PlayStation 5. Z kolei im firma dłużej milczy, tym Microsoft buduje lepszy grunt pod premierę własnej platformy.

Na ten moment nie wiadomo kiedy Cyberpunk 2077 pojawi się na konsolach nowej generacji. Premiera tego tytułu została niedawno przesunięta, a Polacy pracują nad dopieszczeniem finalnej jakości swojego najważniejszego produktu. W tym samym czasie CDP RED przebił wartością PKN Orlen, a Witcher 3 dla konsoli Nintendo Switch otrzymał kapitalną aktualizację, której mogą pozazdrościć posiadacze konsol PS4 oraz XONE.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA