REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Prototyp konsoli Xbox Series X uchwycony na zdjęciu. Brakuje w nim wejścia HDMI

Xbox Series X został uchwycony na pierwszym zdjęciu. Nie mamy dobrych wiadomości dla osób, które chciałyby podłączyć do niego dekoder. W obudowie prototypu nie ma śladu po złączu HDMI IN.

22.01.2020
10:56
xbox series x porty hdmi in
REKLAMA
252 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Microsoft zaprezentował oficjalnie konsolę o nazwie roboczej Xbox Scarlett podczas gali The Game Awards. Dzięki temu już w grudniu ubiegłego roku poznaliśmy oficjalną nazwę następcy sprzętów z linii Xbox One, która brzmi Xbox Series X.

Producent udostępnił przy okazji grafiki prezentujące nietypową obudowę, która jest ogromna tylko na pierwszy rzut oka. Oprócz tego Microsoft zdradził nieco informacji, w tym na temat specyfikacji konsoli nowej generacji oraz nowej wersji kontrolera.

Wielką niewiadomą jest natomiast zestaw portów, jakie znajdziemy z tyłu obudowy nowej konsoli z rodziny Xbox.

Co prawda firma AMD podzieliła się niedawno grafiką, na której widać było tylną ściankę Xbox Series X, ale szybko się okazało, że to jedynie wizualizacja. Partner Microsoftu odpowiedzialny za procesory sam wykupił ten obrazek na stocku za 10 dolarów.

Myśleliśmy, że na informację o dostępnych portach jeszcze trochę poczekamy, ale najwyraźniej internet popsuł Microsoftowi niespodziankę. Do sieci trafiło wiarygodne zdjęcie tylnej ścianki prototypu konsoli Xbox Series X.

Xbox Series X - jakie porty ma prototyp?

W urządzeniu, którego autentyczność potwierdza serwis thurrot.com, pomiędzy otworami odpowiedzialnymi za wentylację znalazły się kolejno złącze ładowania, Ethernet, dwa porty USB-A i port S/PDIF. Oprócz tego widać też wyjście HDMI. Niestety na tym koniec.

W urządzeniu brakuje też portów USB-C, aczkolwiek to akurat nie jest ogromny problem - wystarczy, że to nowoczesne złącze pojawi się w padach, a do konsoli można wtedy podpiąć dongle’a lub kabel z końcówką USB-A. A dzięki temu - może nawet zwykły dysk.

Jedyne, czego zabrakło w prototypie Xbox Series X, to złącze HDMI IN.

Złącze o nazwie HDMI IN, które umieszczono w konsolach z rodziny Xbox One obok portu HDMI OUT, to nietypowe rozwiązanie. Dzięki temu sprzęt Microsoftu wyróżnia się na tle konkurencji i ratuje osoby, którym zabrakło złącz tego typu w telewizorze.

Co prawda ze względu na opóźnienia nie ma sensu wpinać innej konsoli bezpośrednio w Xboksa, ale w przypadku dekoderów telewizyjnych oraz set-top boksów input-lag nie jest problemem. Windows 10 w dodatku wspiera automatyczne wykrywanie dekoderów.

REKLAMA

Niestety tak jak podejrzewaliśmy, Xbox Series X zostanie najprawdopodobniej pozbawiony złącza HDMI IN, które odbierałoby sygnał z np. dekodera - tak przynajmniej wynika ze zdjęcia prototypu. A szkoda, bo to był wyróżnik konsoli Microsoftu.

Oczywiście trzeba pamiętać, że na powyższym zdjęciu pojawił się prototyp, a w finalnej wersji zestaw portów może się różnić. Jest niestety prawdopodobne, że konsola, która trafi do masowej produkcji, złącza HDMI IN mieć, tak po prostu, nie będzie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA