Sprzęt  / Artykuł

Samsung Galaxy S20 - wszystko, co wiemy na niecały miesiąc przed premierą

Już w przyszłym miesiącu Samsung zaprezentuje telefony aspirujące do miana bycia najlepszymi na rynku. Jak zawsze w przypadku tak istotnego produktu, nie udało się wszystkiego zachować w tajemnicy. Prezentujemy wszystkie wiarygodne przecieki na temat Galaxy S20.

Linia Galaxy S – w mojej subiektywnej opinii – reprezentuje obecnie najbardziej zaawansowane telefony na rynku. Nawet jeżeli nie podzielacie tego zdania, to i tak chyba każdy przyzna, że są to produkty śmiało rywalizujące ze sztandarowymi modelami Apple’a, Oppo czy OnePlusa. A już niedługo pojawią się ich nowe wersje, mające zastąpić poniekąd bardzo udaną serię Galaxy S10. Co o nich już wiemy?

W ilu odmianach pojawi się Galaxy S20?

Podobnie jak w przypadku Galaxy S10, również i Galaxy S20 sprzedawany będzie w kilku różnych odmianach, różniących się od siebie rozmiarem, wyposażeniem i ceną. Nie inaczej będzie w tym roku. Galaxy S20 zostanie rozbity na trzy różne produkty, z dodatkowymi pododmianami różniącymi się zgodnością z sieciami komórkowymi. Będą to:

  • 6,4-calowy Galaxy S20
  • 6,4-calowy Galaxy S20 5G
  • 6,7-calowy Galaxy S20+
  • 6,7-calowy Galaxy S20+ 5G
  • 6,9-calowy Galaxy S20 Ultra 5G

Jak będą wyglądać Galaxy S20?

Telefony nie będą różnić się zasadniczo wyglądem od Galaxy S10. Pierwszą różnicą jaka rzuca się w oczy jest nieco inne umiejscowienie przedniej kamerki, która zamiast w rogu wyświetlacza znajduje się na środku jego górnej krawędzi – tak jak w telefonach Galaxy Note. Inaczej też wygląda wyspa z głównym aparatem, która zamiast cienkiego poziomego paska przybierze formę pionowej wyspy z pięcioma modułami. Niestety z telefonów Galaxy S zniknie też złącze audio jack. Wyświetlacz telefonów pozostanie zaokrąglony na brzegach, jednak bardziej w stylu Galaxy Note’a gdzie zaokrąglenie jest węższe.

Galaxy S20: co wiemy o specyfikacji nowych telefonów Samsunga?

Wszystkie trzy odmiany tego telefonu mają pracować pod kontrolą systemu Android 10 z One UI 2.0. Wszystkie też zostaną wyposażone w 120-hercowy wyświetlacz Dynamic AMOLED. Galaxy S20 i Galaxy S20+ mają mieć na pokładzie 12 GB RAM, podczas gdy wersja Galaxy S20 Ultra ma być dostępna z 16-gigabajtową pamięcią operacyjną.

Wiemy też, że edycja Ultra ma być oferowana w wersjach z 128 GB, 256 GB i 512 GB pamięci masowej, którą dodatkowo będzie można rozszerzyć maksymalnie o kolejny terabajt za pomocą karty pamięci. Nie znamy jeszcze pojemności pozostałych wersji Galaxy S20, nie wiemy też czy również będą wyposażone w czytnik kart.

O aparatach wiemy… cóż, wiele a zarazem mało. Będą oczywiście przełomowe i wyznaczać nowy poziom, ale co to dokładnie oznacza – to dopiero się okaże. W telefonach Galaxy S20 i Galaxy S20+ moduł aparatu ma być identyczny i składać się z 12-megapikselowego aparatu głównego, 48-megapikselowego zapewniającego 10-krotny zoom optyczny, 12-megapikselowego szerokokątnego i z czwartej jednostki niejasnego przeznaczenia.

Edycja Ultra podmienia aparat główny na 108-megapikselową jednostkę, dzięki której ma być możliwy 100-krotny zoom hybrydowy oraz zawiera dodatkowy moduł niewiadomego przeznaczenia. Wszystkie trzy telefony mają być wyposażone w 10-megapikselową przednią kamerkę. Wszystkie trzy mają też oferować tryby smart selfie oraz wykonywać równocześnie kilka zdjęć o różnych parametrach, by następnie algorytm złożył je w jedną atrakcyjną całość.

Całość uzupełnia akumulatory o parametrach, których na razie nie znamy za dobrze. Wiemy, że w Galaxy S20 znajdziemy ogniwo o pojemności 4000 mAh, zaś w Galaxy S20 Ultra o pojemności 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania 45W.

Kiedy premiera Samsungów Galaxy S20?

Producent ma je oficjalnie zaprezentować 11 lutego na swojej konferencji prasowej.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst