REKLAMA

Galaxy S20+ 5G na pierwszych zdjęciach. Pomysły na wygląd telefonu powoli się kończą

Wiemy już jak będzie wyglądała jedna z trzech odmian przyszłego sztandarowego telefonu Samsunga. Galaxy S20+ 5G to będzie, jak zawsze w przypadku Galaxy S, kawał ślicznego urządzenia. Tak jak większość innych.

13.01.2020 07.54
Wygląd Galaxy S20+ 5G potwierdzony na pierwszych zdjęciach
REKLAMA
REKLAMA

Już za niecały miesiąc Samsung zaprezentuje oficjalnie linię telefonów Galaxy S20. Składać się mają na nią trzy modele: Galaxy S20, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra. Te prawdopodobnie będą też podzielone na podmodele z wbudowanym modemem 5G i wersje działające tylko w 4G. A my, za sprawą przebiegłego redaktora XDA-Developers, wiemy już jak będzie wyglądać telefon w wersji z plusikiem.

Sprzęt będzie wyposażony w 6,7-calowy, zaokrąglony na brzegach niczym w Galaxy Note wyświetlacz sAMOLED Infinity-O, a więc znajdziemy na jego górnej krawędzi na środku mały otwór w którym mieści się przednia kamerka. Ze zdjęć wynika również, że tylny aparat składa się z czterech modułów: prawdopodobnie są to jednostka główna, szerokokątna, telefoto i makro. Widać też wyraźnie, że Samsung zrezygnował z dedykowanego Bixby’emu przycisku sprzętowego.

Nie powiem, bardzo mi się podoba. Choć wygląd Samsunga Galaxy S20+ 5G sugeruje, że niewiele można już zrobić w kwestii wzornictwa telefonów.

Telefony dążą do bycia podręcznym kawałkiem szkła trzymanym w dłoniach, by jak najmniej metalu i plastiku odwracało uwagę od wyświetlacza. Żaden z producentów nie doszedł jeszcze do tego ideału, tym niemniej jesteśmy już bardzo blisko. Nie tylko za sprawą Samsunga – równie zaawansowane, jeśli nie bardziej, są projekty telefonów Oppo czy Xiaomi. Główne różnice w wyglądzie w zasadzie sprowadzają się do rozłożenia modułów aparatu w fotowyspie.

REKLAMA

Poniekąd cieszy mnie to niezmiernie. Bo to oznacza, że producenci telefonów skupią się na rzeczach – przynajmniej dla mnie – istotniejszych. We wzornictwie jest już małe pole do popisu, ale same telefony są jeszcze urządzeniami wysoce niedoskonałymi. Nadal jest wiele do zrobienia w kwestii ich wytrzymałości, czasu pracy na akumulatorze czy w kwestii możliwości fotograficznych.

Oficjalna premiera telefonów Galaxy S20 przewidziana jest na 11 lutego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA