REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Sprzęt

PIĘĆ TYSIĘCY miliamperogodzin w Galaxy S11+. Samsung gotowy na 120 Hz i 5G

W przyszłorocznym topowym smartfonie Samsunga ma pojawić się bardzo pojemny akumulator. Dzięki temu ekran 120 Hz nie będzie już takim wyzwaniem.

galaxy s11e
REKLAMA
532 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Coraz więcej producentów decyduje się na montowanie wyświetlaczy odświeżanych ze znacznie wyższą częstotliwością niż w przypadku klasycznych smartfonów. Zwykle ta wartość wynosi 60 Hz, czyli 60 razy na sekundę. Coraz częściej pojawiają się jednak modele, w których ta wartość sięga 90 Hz lub nawet 120 Hz.

Ptaszki ćwierkają, że do wyścigu na herce w przyszłym roku dołączy Samsung

Pojawiły się jednak obawy o to, czy akumulator w urządzeniu sobie z tym poradzi. Odświeżenie z wyższą częstotliwością powoduje w końcu znacznie wyższe zużycie prądu - nie tylko obraz zmienia się częściej, ale w dodatku procesor musi wykonać dodatkowe obliczenia. Na szczęście wygląda na to, że nie powinnismy się o to martwić - przynajmniej w modelu Galaxy S11 Plus.

O tym, że przyszłoroczne Samsungi - w tym Galaxy S11 Plus - będą miały ekran 120 Hz słyszeliśmy już dawno i to wiarygodna plotka biorąc pod uwagę to, że nawet niszowe smartfony dla graczy obsługują ten tryb. Teraz ptaszki ćwierkają, że ogniwo zasilające w tym modelu będzie pojemniejsze niż we wszystkich poprzednich urządzenia z rodziny Galaxy S.

Akumulator w Galaxy S11 Plus ma mieć pojemność aż 5000 mAh

 class="wp-image-1052902"
Źródło: Ice universe, @UniverseIce, Twitter
REKLAMA

Informacją na ten temat podzielił się profil na Twitterze o nazwie IceUniverse, który w przeszłości już wielokrotnie publikował sprawdzające się przecieki. Na zamieszczonym przez niego zdjęciu widać ogniwo, które rzekomo pochodzi ze smartfona Galaxy S11+. Opisane jest w języku chińskim, ale pojemność zapisana została cyframi arabskimi.

5000 mAh wydaje się więcej niż wystarczającą wartością, by zasilić urządzenie z ekranem odświeżanym w 120 Hz oraz topowymi podzespołami. Poza tym, jeśli komuś będzie zależało nie ma płynności, a na czasie pracy na jednym ładowaniu, to z pewnością będzie mógł na żądanie renderowanie obrazu z wyższą niż zwykle częstotliwością wyłączyć. W tej sytuacji Galaxy S11+ może pod względem wydajności akumulatora w trybie 60 Hz zawstydzać wszystkie poprzednie smartfony marki Samsung.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA